جشنواره فرهنگی و ادبی دانشجویان دانشگاه های منطقۀ قفقاز دردانشگاه تبریز به کار خود پایان داد

۲۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۳ کد : ۸۵۲۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۶۰
جشنواره فرهنگی وادبی دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های منطقۀ قفقاز با معرفی مقالات برتر، پس از سه روز در دانشگاه تبریز به کار خود پایان داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمدرضا پورم...
جشنواره فرهنگی وادبی دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های منطقۀ قفقاز با معرفی مقالات برتر، پس از سه روز در دانشگاه تبریز به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  دکتر محمدرضا پورمحمدی  ، رئیس دانشگاه تبریز در آئین اختتامیه این جشنواره گفت: این جشنواره فرصت خوبی برای تبادل علم، فرهنگ و افکار در میان شرکت‌کنندگان کشورهای منطقه قفقاز فراهم آورد تا با شناخت بیشتری از دیدگاه‌های فکری، اجتماعی و فرهنگی همدیگر بدست آورند.
دکتر پورمحمدی در ادامه با بیان اینکه امروز ملت و کشوری پیشرفته و توسعه یافته تلقی می‌شود که نیروی انسانی نخبه را تربیت کنند، افزود: شما دانشجویان، آینده‌سازان کشورهای خویش هستید، لذا با تولید علم و دانش، نقش تعیین کننده‌ای در پیشرفت، رفاه و آبادانی کشورهایتان داشته باشید.
به گفته وی، در جهان امروز نیروی انسانی ماهر و متخصص از هر سرمایه‌ای گرانقدر است، چرا که این سرمایه مقدمه‌ای برای تولید سایر فناوری های بشری است که در این خصوص نقش دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خیلی مهم است.
توران کاراتاش، رییس مرکز فرهنگی آتاترک نیز در این آیین گفت: با برگزاری چنین جشنواره‌های منظم و خوبی، تبلیغات سو و منفی که علیه ایران در دنیا انجام می‌گیرد، کاملا خنثی می‌شود. شرکت‌کنندگان در این جشنواره نیز به عینه مشاهده کردند که ایرانیان مردمانی مهمان‌نواز، با غیرت و دارای تمدن بزرگی هستند.
به گفته کاراتاش، این جشنواره شروع همکاری‌های دیگری را نوید می‌دهد که امید است با برگزاری این همایش علمی، سایر همکاری‌های دیگر فرهنگی و اجتماعی کشورهای منطقه همچنان ادامه داشته باشد.
اورهان سویلمز، معاون دانشگاه آردهان نیز در این مراسم،‌ تبریز و مردمان این شهر را انسان های با محبت، دوست‌داشتنی و مهمان‌نواز خواند و گفت: شرکت‌کنندگان در این جشنواره هیچ وقت محبت تبریزی‌ها و به ویژه تلاش و مهمان‌نوازی دانشگاه تبریز را فراموش نخواهند کرد و بسیار خرسندند که این جشنواره در دانشگاه تبریز برگزار شد.
 دکترمحمد مقدم‌واحد، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز نیز در این نشست  با اشاره به اینکه این جشنواره در سه پانل تخصصی در شش نشست برگزار شد، گفت: شهریار شناسی، ادبیات تطبیقی و جامعه شناسی ادبیات از جمله محورهای اصلی این جشنواره بود و در طول سه روز برگزاری این همایش، 31 مقاله ارائه شد که از این تعداد 9 مقاله برتر انتخاب شد.
گفتنی است  در طول برگزاری و اختتاحیه این جشنواره چندین تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه تبریز با دانشگاه‌های حوزه قفقاز به امضای روسای دانشگاه ها رسید.