جشنواره خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار می شود

۱۹ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۳ کد : ۸۵۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۳۷
رئیس دانشکده هنرهای اسلامی دانشگاه هنر اسلامی تبریز از حضور 45 کشور در جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری در هنراسلامی خبر داد و گفت: در بخش کنگره نمایشگاه 45 سخنران مدعو به ارائه مقاله می پردازند و ...
جشنواره خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار می شود
رئیس دانشکده هنرهای اسلامی دانشگاه هنر اسلامی تبریز از حضور 45 کشور در جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری در هنراسلامی خبر داد و گفت: در بخش کنگره نمایشگاه 45 سخنران مدعو به ارائه مقاله می پردازند و 90 هنرمند مسلمان از 45 کشور به مدت یک هفته در تبریز در غرفه های اختصاص یافته به تولید اثر هنری ، نمایش و فروش آن خواهند پرداخت.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهدی محمد زاده در خصوص سایر برنامه های این جشنواره گفت: در بخش ملی نیز هنرمندان ایرانی بین 15 تا 35 سال به رقابت می پردازند و در پایان نفرات برگزیده به عضویت بنیاد نخبگان درخواهند آمد و بخش نمایشگاه نرم افزار و انتشارات صنایع دستی نیز از سایر برنامه های این جشنواره می باشد.
رئیس دانشکده هنرهای اسلامی دانشگاه هنر اسلامی تبریز ضمن تاکید بر اهمیت جایزه بین المللی تبریز خاطر نشان کرد : تا کنون در هیچ کجای جهان در حوزه هنرهای اسلامی جایزه بین المللی وجود نداشته و تبریز برای نخستین بار اقدام به این کار کرده است.
 مهدی محمد زاده با اشاره به طرح جامع این دانشگاه گفت: در این طرح پیش بینی شده که دانشگاه در سال 1404 به دانشگاه مرجع هنراسلامی در خاور میانه تبدیل شود و یکی از راه های تحقق این هدف نیز انجام فعالیت های هنری از این دست است. 
وی  ضمن اشاره به نقش عظیم تبریز در هنر مکاتب عثمانی و هند، افزود: جایزه بین المللی تبریز در حوزه هنرهای اسلامی بنیان خوبی برای احیای جایگاه این شهر در وادی هنر و مکاتب هنری اسلامی و نگارگری است . 
 همچنین دکتر مازیار آصفی دبیر علمی «جشنواره خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی» با تبیین اهداف این جشنواره گفت: دو هدف عمده در جشنواره، پیش رو داریم که اولی نهایی کردن انتخاب تبریز به عنوان پایتخت نگارگری جهان اسلام و دومی بنیان گذاری جایزه بین المللی تبریز در حوزه هنرهای اسلامی می باشد.
وی با تاکید بر اهمیت این جشنواره خاطرنشان کرد: این جشنواره قرار است جایگاه واقعی ایران و تبریز را در حوزه هنر احیا کند.
دکتر مازیار آصفی با اشاره به این که آثار برگزیده جشنواره در تبریز خواهند ماند گفت: طی چند سال آینده شاهد ایجاد نمایشگاه و موزه ای غنی از آثار هنر اسلامی سراسر دنیا خواهیم بود.
گفتنی است جشنواره خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی، با مشارک سازمان همکاری های اسلامی  18 لغایت 25 اردیبهشت ماه در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار خواهد شد و طی این جشنواره در 10 رشته هنر اسلامی به 30 نفر برگزیده جوایز ارزنده ای تعلق می گیرد.


 

( ۱ )