جشنواره بین المللی نشان فرهنگی شهریار در دانشگاه تبریز برگزار می شود

۱۷ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۰ کد : ۸۵۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۴
رئیس موسسه مطالعاتی قفقاز، آناتولی و آسیای میانه دانشگاه تبریز از برگزاری دومین جشنواره بین‌المللی نشان فرهنگی شهریار در دانشگاه تبریز خبر داد.به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم،  دکتر ا...
جشنواره بین المللی نشان فرهنگی شهریار در دانشگاه تبریز برگزار می شود
 رئیس موسسه مطالعاتی قفقاز، آناتولی و آسیای میانه دانشگاه تبریز از برگزاری دومین جشنواره بین‌المللی نشان فرهنگی شهریار در دانشگاه تبریز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم،  دکتر احمد فرشبافیان با اعلام این خبر گفت: این جشنواره با هدف ایجاد تعاملات فرهنگی بین کشورهای منطقه قفقاز، آناتولی و آسیای میانه برگزار می شود و طی آن از برگزیدگان کشورهای جمهوری آذربایجان، ترکیه، گرجستان و ایران با اهدای نشان فرهنگی شهریار، جایزه ویژه، تندیس و لوح سپاس، تقدیر خواهد شد.
وی افزود: دیپلماسی فرهنگی در جهان امروز، بهترین و موثرترین دیپلماسی بوده و نسبت به دیپلماسی های سیاسی، اقتصادی و ... از جایگاه بالاتری برخوردار است؛ چرا که حضور دانشمندان در دیپلماسی فرهنگی می تواند دیگر دیپلماسی ها را تحت تاثیر قرار دهد.
 رییس موسسه مطالعاتی قفقاز، آناتولی و آسیای میانه دانشگاه تبریز درباره اهمیت جشنواره بین المللی نشان فرهنگی شهریار متذکر شد: در استان، برنامه ها و جشنواره های متعددی در خصوص استاد شهریار برگزار می شود؛ ولی تا دبیرخانه ای دایمی بدین کار اختصاص پیدا نکند، نمی تواند ماحصل زیادی برای فرهنگ و ادب جامعه داشته باشد؛ لذا دانشگاه تبریز به عنوان مرکز علمی، مسئولیت دبیرخانه دائمی کنگره شهریار را بر عهده گرفته است و انتظار می رود تا ثمرات ادبی و فرهنگی خوبی را با خود به ارمغان آورد.
دکتر فرشبافیان اضافه کرد: افتتاح مرکز مطالعاتی ترکیه،آذربایجان و گرجستان ، پخش ۳ قطعه از اشعار و کلیپ ویژه استاد شهریار و رونمایی از ۱۵عنوان جلد کتاب اولین جشنواره بین المللی نشان فرهنگی شهریار از برنامه های جنبی این جشنواره است.
گفتنی  است دومین جشنواره بین المللی نشان فرهنگی شهریار ۲۷ شهریور ماه جاری در تالار همایش های بین المللی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.