جشنواره ایده های ثروت ساز در دانشگاه ایلام برگزار شد

۲۳ تیر ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۶ کد : ۸۵۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۱
آیین گشایش نخستین جشنواره ایده های ثروت ساز با حضور استاندار ایلام، مسئولان استانی، استادان، دانشجویان و جمعی از نخبگان و ایده پردازان این استان در سالن فرزانگان دانشگاه ایلام برگزار شد. به گزارش روابط...
آیین گشایش نخستین جشنواره ایده های ثروت ساز با حضور استاندار ایلام، مسئولان استانی، استادان، دانشجویان و جمعی از نخبگان و ایده پردازان این استان در سالن فرزانگان دانشگاه ایلام برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی اکبری رئیس دانشگاه ایلام ضمن خیرمقدم به میهمانان بیان داشت: سال گذشته تعامل به گونه ای بود که برنامه های مناسبی در زمینه علم و فن آوری در استان صورت گرفت و با حمایت استاندار از برنامه های دانشگاهی، پیشرفت های خوبی در این بخش حاصل شد.
وی گفت: عملکرد مراکز و شرکت های دانش بنیان در دیگر استان های کشور موفقیت آمیز بود اما استان ایلام از لحاظ کمی و کیفی شرکت های دانش بنیان، با مشکلاتی مواجه بوده که بامساعدت وپشتیبانی مسئولان استان، دانشگاه ایلام در صدد افزایش این مراکز و بومی سازی ایده ها و طرح های دانش بنیان و ایجاد تعامل بیشتر با مسئولان پارک علم و فن آوری برای بالفعل کردن این استعدادها است.
دکترعلی اکبری افزود: با توجه به شرکت کم سابقه عزیزان در این جشنواره استانی و شرکت اقشار مختلفی چون دانش آموزان و دانشجویان و حتی اعضای هیئت علمی دانشگاه ها ،این امیدواری به وجود آمده که افراد توانمند در این استان در صدد تبدیل ایده های خود به ثروت هستند .
وی با اشاره به داوری این جشنواره اعلام کرد: با توجه به استقبال بی نظیر و تنوع ایده ها، در این جشنواره 176 ایده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و در نهایت 73 ایده به مرحله پایانی راه یافت که از میان آنها 17 طرح به عنوان طرح های برتر و شایسته برگزیده شدند.
رئیس دانشگاه ایلام تاکید کرد: رسالت اولیه ما پایش و شناسایی استعدادها و ایده ها و سپس  تبدیل این ایده ها به ثروت است حال انکه ما زمینه را برای اجرایی کردن مرحله دوم فراهم می کنیم.
وی در خاتمه یادآور شد: این ایده ها باید کماکان ادامه یابد و مرکز پژوهشی دانشگاه نیز این روند را ادامه می دهد و در تلاشیم نقص کمبود شرکت های دانش بنیان را رفع و ایلام را در حوزه نظریه پردازی و دانش در تراز ملی معرفی کنیم.


( ۲ )