جشنواره ایده های برتر در دانشگاه تبریز برگزار شد

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۰ کد : ۸۵۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۲
نخستین جشنواره ایده های برتر، در راستای شناسایی ایده های جدید و استفاده از فرصت های ایده پردازی دانشجویان، توسط مرکز رشد واحدهای فناوری و با همکاری بسیج دانشجویی در دانشگاه تبریز برگزار شد.به گزارش رو...
جشنواره ایده های برتر در دانشگاه تبریز برگزار شد
نخستین جشنواره ایده های برتر، در راستای شناسایی ایده های جدید و استفاده از فرصت های ایده پردازی دانشجویان، توسط مرکز رشد واحدهای فناوری و با همکاری بسیج دانشجویی در دانشگاه تبریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، رییس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه تبریز با اعلام این خبر گفت: این جشنواره در موضوعات فناوری نانو، اپتیک و فتونیک، مواد پیشرفته، الکترونیک، کنترل، فناوری اطلاعات و ارتباطات، تجهیزات پیشرفته ساخت و تولید، انرژی، هوا و فضا، فناوری زیستی و صنایع دریایی برگزار شد.
دکتر مهدی قاسمی کاکرودی افزود: در این جشنواره تعداد 65 ایده  مورد بررسی قرار گرفت که سعی کرده ایم تا با حمایت مالی از ایده های برگزیده سه تیم برتر و استقرار آنها در مرکز رشد دانشگاه، همچنین معرفی ایده های برتر تیم های چهارم تا دهم به اهالی صنعت برای تجاری سازی، صاحبان ذهن خلاق و ایده پرداز را به سمت کاربردی شدن هدایت کنیم.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی ایده ها با قابلیت تجاری سازی، شناسایی افراد خلاق، تشویق و تقویت ذهن های نوآور و ترویج ایده پردازی عنوان کرد و افزود: همچنین برای آشنا شدن با روال تبدیل ایده به  تجاری سازی، کارگاه آموزشی ایده تا محصول، با محوریت اقتصاد دانش بنیان و شرکت های دانش بنیان 31 اردیبهشت برگزار خواهد شد که در این کارگاه از اهالی صنعت و همچنین از پیشکسوتان عرصه علم و صنعت همچون رییس پارک های علم و فناوری پردیس تهران، تولیدکنندگان محصولات دانش بنیان در کشور و... دعوت به عمل خواهد آمد.
دکتر قاسمی کاکرودی یادآور شد: در این جشنواره دو روزه، پس از بررسی و داوری ایده ها توسط کمیته داوران، در نهایت از 10 ایده برتر تقدیر شد .