جشن ولایت در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۶:۳۴ کد : ۸۵۰۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۱۹
مراسم جشن ولایت و روز پدر، به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکترسیدعلی طاهری نمایند...
مراسم جشن ولایت و روز پدر، به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکترسیدعلی طاهری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک این ایام خجسته گفت: ابتدا باید بدانیم چرا این روز به نام پدر نامگذاری شده است، در روایت ها آمده، رسول اکرم(ص) خطاب به حضرت علی (ع) فرمودند، علی جان، من و تو پدران امتیم. بنابراین براساس وجود این پدر معنوی برای اسلام، این نامگذاری بسیار شایسته و بجاست.
وی افزود: در قرآن بارها از پدر و مادر در کنار هم یاد شده است و آیات زیادی داریم که اطاعت از پدر و مادر بعد از بندگی خداوند آمده است.
نماینده مردم گرگان و آق قلا درمجلس شورای اسلامی، گفت: نارضایتی پدر و مادر از فرزند نیز در روایات متعددی با عنوان آق والدین یادشده و از گناهان کبیره برشمرده می شود که دراین دنیا گریبان فرزند را خواهد گرفت لذا باید قدردان زحمت ها ی آنها باشیم تا مبادا آنها حساس نارضایتی کنند.
حجت الاسلام و المسلمین دکترطاهری گفت: درقبال این رفتارها خداوند پاداشی را برای فرزندان نیکو درنظرگرفته و آن استجابت دعای والدین است به طوری که هرکس دعای پدر و مادر همراهش باشد سرنوشتی خیر و نیک درانتظار او خواهد بود.
وی درادامه افزود: در جامعه ای که احترام پدر و مادر وجود دارد اخلاق درآن حاکم بوده و جامعه ای سالم و موفق خواهد بود.
درپایان این مراسم با طرح سوال از سخنرانی وی به قید قرعه سفر مشهد به برنده مسابقه اهدا شد .