جشن میلاد حضرت زهرا (س) در دانشگاه شهید چمران برگزارشد

۲۵ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۶:۰۱ کد : ۸۵۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۵
باهمکاری کمیسیون اموربانوان و روابط عمومی دانشگاه شهیدچمران اهواز جشن میلاد دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن در این دانشگاه برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمد رعایایی ار...
باهمکاری کمیسیون اموربانوان و روابط عمومی دانشگاه شهیدچمران اهواز جشن میلاد دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن در این دانشگاه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمد رعایایی اردکانی سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز دراین مراسم ویژه کارکنان زن برگزارشد، با تبریک روز مادر و هفته زن و میلاد بانوی بزرگ اسلام به کرامت و جایگاه زن دراسلام، تاریخ و فرهنگ اشاره کرد و گفت: برخلاف بسیاری ممالک که تاریخشان درباره زنان سرشار از مظاهر شرمساری است، درتاریخ و فرهنگ اسلام و ایران زمین، زنان همواره از جایگاه رفیع و بلند مرتبه ای برخودار بوده و هستند که بعد از ورود اسلام به ایران، این جایگاه مستحکم تر و منطبق با شرع گردید.
وی مقام مادر را دراسلام بسیار والا دانست و افزود: بیشترین مسئولیت خانواده دربخش پرورش فرزند از لحاظ روحی، جسمی و تربیتی برعهده زن است و کمتر کسی حتی درمیان مردان می تواند مدعی خلاف آن باشد.
دکتررعایایی با بیان اینکه توصیف و ادای حق مطلب درباره زن و جایگاه آن درجامعه خارج از توان و دشوار است، گفت: متاسفانه در عمل آن طور که شایسته است و باید، ارج نهادن و بزرگداشت مقام زن را از سوی آقایان نمی بینیم.
سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز ادامه داد: اینکه معروف است «پشت سر هر مرد موفق، سیاستمدار و شخصیت موفق حتما یک زن پنهان است» کاملا صحیح و مصادیق آن درتاریخ بسیار قابل ذکر است.
وی درادامه افزود: زنان نقش اصلی را در پرورش نسل آینده و مردان باکفایت، مدیران موفق، دانشمندان معروف و حتی جنگاوران دلیر بر عهده دارند و برای آینده کشور سرنوشت سازند بنابراین باید مردان هم درعمل نشان دهند چه جایگاه رفیعی برای زنان قائل هستند.
دکتررعایایی با اشاره به ورود بیشتر دختران به دانشگاه نسبت به پسران درسال های اخیر، گفت: سال گذشته 67 درصد ورودی های مقاطع مختلف دانشگاه شهید چمران را دختران به خود اختصاص دادند که نشان از پشتکار و فعالیت علمی آنهاست و جا دارد مسئولان در سطح استانی و کشوری از این پتانسیل و نیروی عظیم زنان تحصیل کرده به شایستگی استفاده کنند.
همچنین حجت الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن حسن زاده امام جمعه موقت اهواز، گفت: شخصیت حضرت زهرا (س) درقرآن، روایات و سیره آن حضرت، پایانی است بر تمام توهماتی که زن را به عنوان موجود دست دوم قلمداد می کرد.
امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه به عنوان یک مسلمان و شیعه به حضرت زهرا (س) افتخارمی کنیم، ادامه داد: باید این مسئله را بررسی کنیم که حضرت فاطمه (س) در زندگی امروز جامعه بشری و نیاز امروز جامعه جهانی چه جایگاه و نقشی دارد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده به جامعیت شخصیت دخت گرامی پیامبراسلام اشاره کرد و گفت: جامعه سنتی و مدرن ما آن طور که باید آن حضرت را الگوی خود قرارنداد این درحالی است که اگر حضرت زهرا (س) را بشناسیم و به زیبایی معرفی کنیم هیچ کس نیست که به آن حضرت افتخار نکند و آن را الگو قرار ندهد.
وی با یادآوری مقام مادر، افزود: مقام مادربودن بسیار والاست و نباید با بحث اشتغال بانوان این مقام را تنزل دهیم و این مسئله نیاز به برنامه ریزی و همه جانبه نگری و سعه صدر دارد.
امام جمعه موقت اهواز با اشاره به نامگذاری روز ولادت بانوی بزرگ اسلام به نام زن و مادر، گفت: با این نامگذاری امام راحل خدمات ارزشمندی در تحول عمیق باورها، روش و عمل جامعه نسبت به زن انجام داد که ماندگار شد.
درادامه دکتر پروانه ولوی دبیرکمیسیون بانوان دانشگاه نیز درسخنانی ضمن تبریک این مناسبت فرخنده، گفت: حضرت زهرا (س) منشا خیرات و برکات فراوان برای اسلام بوده و هستند و ما شیعیان بر خود لازم می دانیم که پاسداشت ولادت آن بانوی بزرگ را هر چه بهتر و نیکوتر برگزار کنیم.
وی افزود: با عنایت سرپرست دانشگاه و همکاری بخش های مختلف، مقدمات این جشن فراهم شد و امیدوارم بدینوسیله بتوانیم قدردان زنان و مادران جامعه مخصوصا همکاران دانشگاهی خودمان باشیم.
همچنین دکترالهه موالی زاده مشاوراستاندار خوزستان درامور زنان نیز گفت: امروز در دنیا زنان ایرانی به عنوان الگوی مناسب درهمه عرصه ها مطرح هستند و امیدوارم بانوان کشورمان قدر خود را بدانند.
وی اظهار امیدواری کرد درسالی که به نام همدلی و همزبانی نام نهاده شده است، همه ما به سمت خدمتگزاری شایسته هدایت شویم و جزو خدمتگزاران خدوم مردم خوب جامعه به خصوص مردم خوزستان باشیم.
دکترموالی زاده آمادگی مدیریت اموربانوان وخانواده استانداری خوزستان را برای خدمت به جامعه زنان و استقبال از طرح ها و برنامه های خوب این قشر ارزشمند اعلام کرد.
گفتنی است درادامه این مراسم، اجرای گروه سرود ناشنوایان و شاهنامه خوانی توسط هنرمندان خوزستان اجرا شد.