جشن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب در دانشگاه اراک برگزار شد

۲۶ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۱ کد : ۸۵۰۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۹
مراسم جشن سی وششمین سالگرد پیروزی انقلاب با حضور همکاران و خانواده دانشگاهیان اراک در سالن الزهرا  این دانشگاه برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر سعید حمید رئیس دانشگاه اراک در جمع ...
مراسم جشن سی وششمین سالگرد پیروزی انقلاب با حضور همکاران و خانواده دانشگاهیان اراک در سالن الزهرا  این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر سعید حمید رئیس دانشگاه اراک در جمع حاضرین طی سخنانی به توطئه ها دشمنان انقلاب و موفقیت های انقلاب اسلامی در طول  سی وشش سال گذشته پرداخت و گفت: سی شش سالی که فراز و نشیب های بسیار زیادی پشت سرگذاشته وتلاش ها و توطئه های  زیادی صورت گرفت تا انقلاب اسلامی درمسیر توسعه وپیشرفت قرار نگیرد،موانع بی شمار و بزرگی همچون جنگ تحمیلی،تحریم های بی سابقه و گسترده ، تحریک گروه های تروریستی و طرح اخیر آنها کاهش قیمت نفت که با تلاش و کوشش هموطنان کشور موفق شدند دراین مسیر سر بلند بیرون آیند و موفقیت های آنان زبان زد جهانیان بشود .
وی در ادامه در زمینه توسعه و پیشرفت انقلاب درجنبه های مختلف در طول سی و شش سال انقلاب به توسعه علمی  کشور و کسب رتبه اول در بین کشور ها ی منطقه اشاره کرد که کار بسیار ارزشمندی توسط محققان و کارشناسان صورت گرفته است ؛ و درعین حال در بعضی از شاخه ها پیشرفت بسیار خوبی داشته ایم .
رئیس دانشگاه اراک در ادامه افزود:همکاران در این خانواده دانشگاهی وظیفه دارندکه درجهت توسعه پایدار و بهره وری بیشر تلاش کنند و از بهمن 93 تا بهمن 94ارزیابی کنیم چه قدمهایی درتوسعه پایدار برداشته ایم .
 وی گفت: توسعه پایدار به این معناست که از تمامی منابع محیطی و موهبت الهی استفاده کنیم به شرط اینکه حقوق آیندگان و نسل های آتی را از بین نبریم ما باید از منابع خدادادی مانند نفت ،گاز ،آب     بهره مند شویم و درعین حال درحفظ آنها کو شا باشیم .
دکتر حمید در ادامه افزود: بیاییددر این مراسم با یکدیگر عهد ببندیم از همروز تا جشن انقلاب بهمن سال آینده حداقل 15 الی 20 درصد کاهش مصرف منابع حیاتی را داشته باشیم ،این منابع برای کشور ارزشمند هستند ودر عین حال  تمام آموزهای دینی و مذهبی ما را تشویق می کنند که درحفظ این منابع کوشا باشیم .