جشن دانش آموختگی فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی همدان برگزار شد

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۳ کد : ۸۴۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۵
جشن فارغ التحصیلی370 نفر ازدانشجویان ورودی سال 1391 دانشگاه صنعتی همدان با حضور مسئولان، استادان، دانشجویان و خانواده های شان برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در پنجمین مراسم جشن فارغ التحصیل...
جشن دانش آموختگی فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی همدان برگزار شد
جشن فارغ التحصیلی370 نفر ازدانشجویان ورودی سال 1391 دانشگاه صنعتی همدان با حضور مسئولان، استادان، دانشجویان و خانواده های شان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در پنجمین مراسم جشن فارغ التحصیلی دانش آموختگان دانشگاه صنعتی همدان ، دانش  آموختگان ورودی سال 91 این دانشگاه اتمام دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی خود را  جشن گرفتند.
دراین مراسم که با حضور دکترمحمود نیلی رئیس دانشگاه صنعتی همدان و معاونان و مدیران گروه های آموزشی، استادان و دانشجویان این دانشگاه برگزارشد،دکترنیلی با بیان اینکه دانش آموختگان برای جبران زحمات خانواده و استادان خود رسالت و وظیفه سنگینی برعهده دارند، ابراز امیدواری کرد: آنها دراین آزمون سربلند و پیروز باشند و بتوانند دینِ خود را به پدران و مادران دلسوز و همچنین به ملت و کشور ادا کنند.
وی افزود: همه شما قدرشناس این دوران و عواملی باشید که این بستر را فراهم کرده اند و همچنین به طور ویژه و خاص قدرشناس پدران و مادران خود باشید.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان درادامه با بیان اینکه دانشگاه همدان هیچگاه از استانداردهای علمی خود نکاسته است، خطاب به دانش آموختگان گفت: دانشگاه همدان همچون گذشته به خود خواهد بالید که در پرورش و تعلیم شما نخبگان نقشی داشته است. امیدواریم با قدم های بلندتان در آینده برای دانشگاه و کشورتان منشا اثرات خیر باشید.
دکترنیلی درادامه گفت: دانشگاه صنعتی همدان به عنوان اولین دانشگاه تخصصی استان با تربیت نخبگان و فارغ التحصیلان کارآمد و متخصص و همچنین مشارکت جدی در انجام طرح های پژوهشی و صنعتی می تواند نقش مهمی در توسعه و تقویت صنعت همدان داشته باشد.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان از خیرین و نیکوکاران دعوت کرد با تامین نیازهای دانشگاه، سهم اساسی در پیشبرد و توسعه علم و فناوری در کشور داشته باشند.
وی تصریح کرد: تاکنون نزدیک به 1755 نفر در مقاطع مختلف از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و تعداد دانش آموختگان سال تحصیلی 91دانشگاه صنعتی همدان 370  نفر است که از این میان بیش از 240 نفر برای حضور درجشن فارغ التحصیلی همراه خانواده های خود ثبت نام کرده بودند.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان گفت: طبق آمار بدست آمده فارغ التحصیلان رشته رباتیک بالاترین ضریب اشتغال را درمیان همه رشته های دانشگاه دارند.
دکترنیلی خطاب به فارغ التحصیلان و والدین آنها گفت: نباید از امروز به دنبال حضور و استخدام در ادارات و شرکت های دولتی باشید چرا که ظرفیت دولت بر بهره گیری از تمام فارغ التحصیلان محدود است و باید به دنبال حضور در عرصه صنعت و ایجاد شرکت های دانش بنیان باشید.
وی افزود: وظیفه دولت حمایت است که درحد توان و طبق قانون انجام می دهد اما اگر قرار است موفقیتی حاصل شود، شرکت های دانش بنیان باید از معادن و صنعت راکد موجود در استان همدان برای رشد و تولید اختراعات و پژوهش های خود استفاده کنند.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان تاکید کرد: دانش و سرمایه باید در کنار هم قرار گیرد تا موفقیت حاصل شود و به همین دلیل باید تلاش کرد سرمایه های بخش خصوصی را وارد چرخه تولید و پژوهش کرد نه اینکه به دنبال دریافت تسهیلات از دولت باشیم.
وی تاکید کرد: نتیجه فعالیت شرکت های دانش بنیان باید تولید ثروت، اشتغال و صادرات باشد که در این زمان می توان گفت که موفقیت چشمگیری در این زمینه ایجاد شده است.
دراین مراسم که طی دو روز متوالی برگزارشد از فارغ التحصیلان رشته های مهندسی پزشکی، مهندسی برق و الکترونیک، مهنسی برق و کنترل، مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی مواد، مهندسی معدن و مهندسی رباتیک با اهدای هدایایی تقدیر شد.
گفتنی است دراین برنامه متن سوگند نامه قرائت شد و همه دانش آموختگان متن را به صورت گروهی تکرار کردند.

( ۱ )