جشن پیروزی انقلاب اسلامی دردانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

۲۱ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۲ کد : ۸۴۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۵
به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی جشنی باحضور هیئت رئیسه، شهردار، سخنگوی شورای اسلامی شهر و اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دک...
به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی جشنی باحضور هیئت رئیسه، شهردار، سخنگوی شورای اسلامی شهر و اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمد رعایایی اردکانی سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز گزارش کوتاهی از اقدامات انجام شده در دوره حضور خود در دانشگاه ارائه و به پرسش های اساتید پاسخ داد.
وی افزود: از روز اول آغاز به کارم به عنوان سرپرست دانشگاه هیچ مورد عزل، نصب و جابه جایی مدیران، معاونان و روسای دانشکده ها به واسطه توصیه مقامات استانی، امنیتی، کشوری و یا حتی لشکری صورت نگرفته و صرفا با هماهنگی خود اعضای هیئت علمی و گروه ها انجام شده است.
دکتررعایایی اردکانی تغییرات در سطح روسای دانشکده ها را با توجه به دیدگاه و نظر اعضای هیئت علمی و براساس ملاک های علمی آنها دانست و گفت: دراین مدت، نگاه به کارمند، کارگر، دانشجو و استاد به هیچ وجه نگرش منفی نبود و اگر کسی ادعا دارد به دلیل جناح بندی سیاسی یا نگرش انتقادی با او برخورد خاصی شده حاضرم پاسخگو باشم.
دکتررعایایی اردکانی  برگزاری المپیاد ورزشی با حضور 3000 دانشجو، ترمیم فضای خوابگاه ها و تجهیز آنها را از جمله اقدامات انجام شده در بخش دانشجویی عنوان کرد و گفت: سیستم های فرسوده کامپیوتر تعویض و مشکل اینترنت چند بلوک خوابگاهی با هزینه ای حدود 400 میلیون تومان برطرف شد.
وی با اشاره به افتتاح یک خوابگاه در اوایل سال تحصیلی جاری و خوابگاه دیگری تا قبل از مهرماه 94، افزود: با بهره برداری از این خوابگاه ها می توانیم خوابگاه های پراکنده واقع درسطح شهر را جمع کنیم  که هم از نظر مالی برای دانشگاه مقرون به صرفه است و هم از نظر کیفیت و سرعت خدمات دهی به دانشجویان  خوابگاه ها. سپس  با تصویب هیئت امنا خوابگاه های سطح شهر به فروش برسد و به جای آن در پردیس دانشگاه خوابگاه جدید احداث شود.
سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز مهم ترین اقدامات و پیگیری ها در بخش پژوهشی را در راستای کاربردی کردن پروژه ها و تعریف پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری براساس نیاز دستگاه ها و اصل تقاضا محوری با هدف کمک به حل مشکلات مالی، توسعه پژوهش و حل مشکلات صنایع منطقه عنوان کرد و گفت: در حوزه آموزشی هم تمام تلاش ما بر کیفیت آموزش متمرکز شده و باید به طور منطقی، عقلایی و در حد مقدورات اساتید و امکانات پذیرش دانشجو و توسعه رشته ها انجام شود.
دکتررعایایی اردکانی درادامه درخصوص فعالیت هیئت اجرایی جذب با اشاره به بررسی 260 پرونده در این هیئت، گفت: سعی شد با تغییر ترکیب اعضای این هیئت، اعتماد اساتید جلب شود اما در مجموع روند جذب، فرایندی وقت گیر و زمان بر است و نتوانسته ایم آن را خیلی کوتاه کنیم.
وی افزود: درآخرین مرحله فراخوان 700 نفر متقاضی جذب در دانشگاه بودند که تلاش می شود از بین آنها فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر، دارای سوابق خوب و معدل بالای آموزشی و فعالیت های پژوهشی و باتوان تولید علم انتخاب شوند.
دکتررعایایی اردکانی بزرگداشت هفته دفاع مقدس درقالب یک جشنواره را از جمله اقدامات مهم انجام شده در حوزه معاونت فرهنگی دانشگاه عنوان کرد و گفت: با تلاش این معاونت، جشنواره بین المللی فیلم های علمی اهواز از سوم تا هشتم اسفندماه برای نخستین بار در کشور و کنگره ملی شهدای دانشجوی خوزستان نیز نهم اسفندماه سال جاری برگزارمی شود.
همچنین سیدخلف موسوی شهردار اهواز دراین آیین نقش دانشگاه  را درهر کشور نقشی ممتاز و برجسته توصیف کرد و گفت: توسعه کشور به دانشگاه و مراکز علمی اش و ابسته است. اگر دانشگاه توسعه یافته و اعضای هیئت علمی اش بدون دغدغه و با آرامش به تدریس و تحقیق و پژوهش بپردازند بر تمامی حوزه های اجتماعی اقتصادی کشور اثر می گذارد.
وی موفقیت ایران در عرصه انرژی هسته ای را یک موفقیت علمی دانست و افزود: علت اینکه امروز دانشمندان هسته ای ما را هدف ترور قرار می دهند این است که پیشرفت علمی ما مورد حسادت همه ابرقدرت هاست.
موسوی از واگذاری کار تدوین برنامه پنجساله دوم شهرداری اهواز به دانشگاه شهید چمران اهواز در قالب یک قراداد پژوهشی خبر داد و گفت: ما آمادگی داریم همه اطلاعات مورد نیاز را برای این پژوهش در اختیار دانشگاه قرار دهیم.
شهردار اهواز همچنین آمادگی این سازمان را با دانشگاه شهیدچمران برای حل مشکل مسکن اساتید در قالب راه اندازی تعاونی مسکن و تغییر کاربری اراضی مورد نیاز در صورت لزوم اعلام کرد و پیشنهاد داد: تیمی از دانشگاه، شهرداری، راه و شهرسازی تشکیل شود تا این موضوع را پیگیری کند.
گفتنی است در این مراسم دکتراحمدعلی معاضدی عضو هیئت علمی گروه زیست شناسی ، دکترعبدالرحیم چینی پرداز عضوهیئت علمی گروه آمار  ودکترمرتضی حقیری زاده عضو هیئت علمی بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی به بیان خاطرات دانشگاهیان در دوران انقلاب دردانشگاه شهیدچمران اهواز پرداختند .