جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران در دانشگاه ارومیه برگزار شد

۱۹ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۵:۴۹ کد : ۸۴۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۵
در نوزدهمین روز از بهمن ماه، جشن دهه فجر با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در دانشگاه ارومیه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که با حضور رئیس، معاونان، مدیرا...
در نوزدهمین روز از بهمن ماه، جشن دهه فجر با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در دانشگاه ارومیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که با حضور رئیس، معاونان، مدیران، روسای دانشکده ها و کارکنان دانشگاه ارومیه در سالن شهید چمران ترتیب یافت؛ حجت الاسلام و المسلیمن دکتر سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در سخنانی اظهار داشت : امروز کشور به آنچنان عزت و اقتداری دست یافته که کشورهای قدرتمند دنیا، ایران را به مذاکره دعوت می کنند و ایران حرفی برای گفتن دارد و این در سایه نظام جمهوری اسلامی ایران، بنیانگذار آن و مقام معظم رهبری به وجود آمده و استمرار یافته است.
عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه ، محیط دانشگاه را محیطی مقدس عنوان کرد و افزود: مجموعه علمی دانشگاه، باید مکانی برای ارائه نقطه نظرات علمی صاحبنظران در فضایی دوستانه و صمیمی باشد و اساتید و عالمان باید از هر گونه کینه و حسد و بدبینی نسبت به همدیگر اجتناب کنند تا شاهد پیشرفت در امور باشیم.
در ادامه این مراسم دکتر رحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه با ادای دین و احترام به روح مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران و شهدا و آرزوی توفیق الهی برای مقام عظمای ولایت گفت: این وظیفه و رسالت جوانان دهه  پیروزی انقلاب است که آرمان ها و ضرورت های انقلاب را برای جوانان نسل حاضر تشریح کرده و توضیح دهند که چرا مردم ایران انقلاب کردند، چرا آن را همراهی نمودند و چرا بیش از 98 درصد مردم ایران به جمهوری اسلامی ایران رأی مثبت دادند.
دکتر حب نقی با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) مبنی بر این که «خداوند رحمت کند کسی را که بداند از کجا آمده؟ در کجا به سر می برد؟، و به سوی کجا در حرکت است؟» افزود: امروز ما و مردم ایران باید بدانیم که چرا باید انقلاب را حفظ کنیم و مولفه های اصلی آن چیست؟
وی سرسپردگی به کشورهای دیگر و استبداد و خودرأیی را از عوامل سقوط رژیم شاه عنوان کرد و ادامه داد: این دو به همراه ویژگی ها و عوامل دیگر، سبب شد مردم همگام با رهبری الهی قیام کنند؛ رهبری که در پی دنیا طلبی و حکومت نبود و در جهت اهداف هیچ قوم و حزبی فعالیت نمی کرد و نکرد.
دکتر حب نقی گفت: شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی سه شعار بنیانی انقلاب اسلامی و سه رکن اساسی این حرکت عظیم مردمی بود.
وی تصریح کرد: ما باید از الگوهایی که پیامبر و ائمه از اسلام راستین برای ما ارائه کرده اند تأسی نموده و از آن پیروی کنیم همچنان که باید از آرمان های انقلاب اسلامی که مردم ایران، 36 سال پیش برای آن به پا خاستند دفاع کرده و بدان پایبند باشیم.
رئیس دانشگاه ارومیه در ادامه پایبندی به قانون و قانونگرایی، پیروی از حکومت علوی و جلوگیری از هر گونه تبعیض در امور مردم داری را از وظایف اصلی مدیران دانست و خاطرنشان ساخت: ما مسئولان اگر روش هایی اتخاذ کرده ایم که به انقلاب خدشه وارد کرده است باید آن را اصلاح کنیم ، زیرا فردا، مسئول و پاسخگوی رفتار و عقایدمان خواهیم بود.
گفتنی است اجرای موسیقی و تئاتر توسط دانشجویان دانشگاه ارومیه، اجرای مسابقه، تقدیر از مدیران، کارکنان نمونه، فعالان کنگره شهدای دانشگاه، برگزیدگان مسابقه مقاله نویسی بصیرت ویژه نهم دی از دیگر برنامه های جشن پیروزی انقلاب در دانشگاه ارومیه بود.