جشن بزرگ سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگاه زابل برگزار شد

۲۴ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۴:۰۸ کد : ۸۴۷۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۱
جشن بزرگ سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه زابل برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر موسی بهلولی سرپرست دانشگاه زابل در این مراسم ضمن تبریک ایام ...
جشن بزرگ سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگاه زابل برگزار شد
جشن بزرگ سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با  حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه زابل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر موسی بهلولی سرپرست دانشگاه زابل در این مراسم ضمن تبریک ایام ا... دهه فجر، یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و شهدا را گرامی داشت.
وی با اشاره به اینکه ایران امروز عزت، اقتدار، کرامت، امنیت، سرافرازی خود را مدیون انقلاب اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری است، اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) از اسلام ناب محمدی تعبیری داشتند که نتیجه آن بیداری اسلامی در منطقه و تغییر در معادلات جهانی است. دشمنان، خاورمیانه را محلی برای اجرای نقش های خود می دانستند که با آینده نگری حضرت امام (ره) در ابتدای انقلاب و رهنمودهای مقام معظم رهبری این نقشه ها نقش بر آب شد.
دکتر بهلولی افزود: ایران در آن برهه زمانی متکی به خارج بود، تا جایی که حتی افراد تحصیل کرده آن هم عموماً خارجی بودند. به طور مثال در همین سیستان پزشکان هندی و یا پاکستانی مستقر بودند و از نظر صنعتی و نظامی نیز به همین شکل همه کارخانه های ما در اختیار بیگانگان بود.
وی ادامه داد: در مورد شرایط مذهبی نیز به گونه ای بود که در زمان قبل از انقلاب به دنبال حذف اسلام بودند ولی انقلاب اسلامی ما این معادلات را برهم زد. هر چند دشمنان جنگ تحمیلی را به راه انداختند اما درایت حضرت امام (ره) سبب تبدیل آن به نعمت شد و امروز خیلی از برکاتی که داریم به خاطر همان جنگ است که به ما تحمیل کردند.
دکتر بهلولی در ادامه به تاثیر تحریم ها و آثار مثبت و منفی آن در چند ساله اخیر اشاره کرد و افزود: در سایه همین انقلاب، نظام و رهبری دولتی روی کار آمد که براساس آنچه که وعده داده بود با کمک خداوند و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری توانست شعار خود را محقق کند. تلاش‌ها و مجاهدات‌های زایدالوصف شخصیت‌هایی مانند دکتر ظریف و دکتر صالحی در مذاکرات نیز بسیار کلیدی و ستودنی بود.
وی با بیان این مطلب که به زودی در هفتم اسفند حماسه دیگری در انقلاب اسلامی رقم خواهد خورد، گفت: همه ما باید در امر انتخابات دخیل باشیم، اما نباید سلایق  خود را تحمیل کنیم تا مجلسی پرتوان داشته باشیم و هیچ کس هم حق دخالت ندارد چرا که رأی به فرموده مقام معظم رهبری حق الناس است و هیچ کس نباید تلاش کند سلیقه مردم را تغییر دهد. مردم باستی با دقت، اصلح ترین افراد را به مجلس بفرستند و در واقع همه ما به عینه دیدیم که در انتخابات 92انتخاب افراد اصلح چگونه باعث نجات کشور شد.
دکتر بهلولی خاطرنشان کرد:همه بایددر انتخابات حضور حداکثری داشته باشیم و تلاش خواهیم کرد زمینه رابرای مشارکت حداکثری مهیا کنیم. دانشگاه زابل نیز در این خصوص از تمامی ظرفیت و پتانسیل ها خود استفاده می‌کند تا شرایطی را در اختیار کاندیداها  قرار دهد تاخود را معرفی کنند.
همچنین اجرای موسیقی، تئاتر، مسابقه و نور افشانی از دیگر برنامه های جشن بزرگ سی و هفتمین فجر انقلاب اسلامی در دانشگاه زابل بود.
گفتنی است اعضای هیئت رئیسه، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه زابل در شامگاه پیروزی انقلاب اسلامی با حضور در یادمان شهدای گمنام دانشگاه، ضمن قرائت فاتحه، یاد و خاطره این شهدای سرافراز را گرامی داشتند.