جشن بزرگ خانواده دانشگاه ایلام به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی

۲۴ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۴ کد : ۸۴۷۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۳
جشن پیروزی انقلاب اسلامی، ویژه خانواده بزرگ دانشگاه  ایلام با برنامه های متنوع و استقبال اعضای هیئت علمی و کارکناناین دانشگاه برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمد علی اکبری،رئیس ...
جشن بزرگ خانواده دانشگاه ایلام به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی
جشن پیروزی انقلاب اسلامی، ویژه خانواده بزرگ دانشگاه  ایلام با برنامه های متنوع و استقبال اعضای هیئت علمی و کارکناناین دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمد علی اکبری،رئیس دانشگاه ایلام در این جشن ضمن تبریک ایام عید و سرور و فرارسیدن سی و هفتمین بهار انقلاب اسلامی، گفت: امام خمینی(ره)ابر مردی بود که مسیر گفتمان ایران را تغییر داد و از گفتمان دست بوسی و تبعیت به گفتمان استقلال آزادی و جمهوری اسلامی رساند.
دکترعلی اکبری اظهار داشت: گفتمانی که در 22 بهمن 57به مردم ایران واگذار شد امروزه با اقتدار و درایت و توان همه جانبه توانسته است دایره این سه موهبت الهی که همانااستقلال، آزادی، و جمهوری اسلامی را گسترده کند واگر در 22 بهمن 57 به استقلال سیاسی دست یافتیم باید این استقلال روز به روز در همه زمینه های دیگر نیز خود را نشان دهد.
رئیس دانشگاه ایلام گفت: اگر آزادی در آن روز به دلیل وجود دشمنان محدود بود امروز باید این آزادی ها در چارچوب های تعیین شده نظام اسلامی روز به روز نمود بیشتری داشته باشد.
دکتر علی اکبری با اشاره به یک ساله شدن دوران مدیریت ‌اش بر دانشگاه ایلام خاطرنشان کرد:به کمک همه همکاران توانستیم یک سال را با استقلال و پیشرفت و به اذعان دوست و دشمن بانتایج خوب و چشم گیر سپری کنیم.
حجت الاسلام محمد باقر هاشمی، معاون نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام  نیزدر سخنانی بیان داشت: امروز در جشن بزرگ انقلاب که با حضور دانشگاهیان و خانواده های آنان برگزار شد، بزرگترین برکت انقلاب، استقلال، آزادی، و جمهوری اسلامی است که با مشارکت، تصمیم و محوریت مردم رقم خورد.
وی افزود: در هیچ کجای دنیا و در عمر هیچ انقلابی وجود ندارد که در طول سی و هفت سال بیست و پنج انتخابات برگزار شده باشد.
حجت الاسلام هاشمی اضافه کرد: امام خمینی(ره) بسیار به مردم و نقش آنان اهمیت داده و همواره دغدغه این را داشتند که خود مردم تصمیم گیر سرنوشت خود بوده و در بطن امور قرار داشته باشند.
معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام، با بیان اینکه امروز بزرگ ترین قدرت ها همچون آمریکا در تصمیم گیری های خود مستقل نیستند، بیان داشت: در طول نزدیک به چهار دهه که از پیروزی انقلاب اسلامی ایران سپری شده است کسی که برای ایران ، مردم و یا رهبری این نظام تصمیم گرفته باشد وجود ندارد.
حجت الاسلام هاشمی یادآور شد: اینکه در نظام اسلامی تا به این اندازه به مردم و مشارکت آنان در سرنوشت خود بها داده می شود نعمت بزرگی است که شایسته شکرانه است.