جشن ۳۶ سال عزت ملی در دانشگاه بناب برگزارشد

۲۱ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۲ کد : ۸۴۶۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۸۹
جشن ۳۶ سال عزت ملی به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و روابط عمومی دانشگاه بناب در سالن کنفرانس علامه طباطبایی این دانشگاه برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، جشن 36 سال عزت ملی باحضور دکترمسعود پ...
جشن ۳۶ سال عزت ملی به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و روابط عمومی دانشگاه بناب در سالن کنفرانس علامه طباطبایی این دانشگاه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، جشن 36 سال عزت ملی باحضور دکترمسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز درمجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین محمد باقری بنابی نماینده مردم بناب درمجلس شورای اسلامی برگزارشد.
دکترمجتبی عباسیان رئیس دانشگاه بناب دراین مراسم گفت: دانشگاهیان نقش ویژه ای در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند و فجر انقلاب اسلامی نتیجه حرکت توده های مختلف مردم از جمله دانشجویان و نقطه شروع حرکتی تمدن ساز و جهانی در همه ابعاد خود به رهبری حضرت امام (ره) بود.
رئیس دانشگاه بناب گفت: درتاریخ 24 آبان اعلام شد که نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا از طرف آیزنهاور به ایران می آید. نیکسون به ایران می آمد تا نتایج «پیروزی سیاسی امیدبخشی را که در ایران نصیب قوای طرفدار تثبیت اوضاع و قوای آزادی شده است» ببیند. دانشجویان مبارز دانشگاه نیز تصمیم گرفتند که هنگام ورود نیکسون، نفرت و انزجار خود را به دستگاه کودتا نشان دهند و نتیجه این رویداد تاریخی تقدیم 3 شهید دانشجو در راه کشور عزیزمان بود. وی افزود : بعد از این رویداد تاریخی قیام 15 خرداد 1342 حضور دانشگاهیان پررنگ تر شد و بعد از آن به پیروزی عظیم انقلاب اسلامی ایران منتهی شد. دانشگاهیان بعد از پیروزی انقلاب و تشکیل نظام جمهوری اسلامی، همیشه در صحنه بودند، تسخیر لانه جاسوسی امریکا در 13 آبان 1358 و همچنین انقلاب فرهنگی که در کشور عزیزمان شاهد بودیم نیز بخشی از نتایج این حضور پررنگ بود. رئیس دانشگاه بناب در ادامه گفت : اقدامات انجام شده در دوران انقلاب فرهنگی ایران بخشی از برنامه مبارزه با فرهنگ غرب در ایران محسوب می‌شد و یکی از اهداف انقلاب فرهنگی ایران، وحدت حوزه  و دانشگاه  بود و همچنین در دوران هشت سال دفاع مقدس با رشادت و از خود گذشتگی دانشگاهیان جلوه افشانی می کرد.
دکترعباسیان افزود: اکنون مسیر جدیدی پیش روی دانشگاهیان قراردارد، دانشگاهیان باید در این راه سختی‌های زیادی را متحمل شوند و دو چندان تلاش کنند.
وی با عنایت به تاکیدات مقام عظمای ولایت درخصوص جبهه جدید یعنی جنبش نرم افزاری و پیشرفت علمی کشور عزیزمان افزود: دانشگاه بناب به عنوان یکی از مراکز علمی کشور خود را در تحقق این مهم مسئول دانسته و تمام سعی خود را برای تحقق بخشی از این جنبش نرم افزاری انجام خواهد داد.
رئیس دانشگاه بناب در ادامه ابراز امیدواری کرد دانشگاه بناب با 2500 دانشجو در 25 گرایش و در مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی و همچنین اساتید مجرب نقش موثری در تحقق این جنبش نرم افزاری ایفا کند .
وی در پایان سخنان خود دانشگاهیان را جهت شرکت پرشور در راهپیمایی عظیم روز 22 بهمن و تجدید پیمان با آرمانهای امام راحل و شهدای عظیم الشان انقلاب و 8 سال دفاع مقدس دعوت کردند و آرامش حاکم بر دانشگاه های کشور را مدیون فداکاری ها و از خودگذشتگی های این عزیزان دانست.
درادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین باقری بنابی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر به بیان جمله معروف امام خمینی که «من آمدم تا بزرگواری شما را حفظ کنم» پرداخت.
وی درخصوص مشکلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشورسخن گفت و برای حل این مشکلات ، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی با حضور اساتید و دانشجویان را پیشنهاد کرد.
نماینده مردم بناب در ادامه گفت: ایران اسلامی نسبت به گذشته پیشرفت های چشم گیری داشته و امروزه با امریکا دست و پنجه نرم می کند.
همچنین وی افزود: باید درمورد کشورمان مطالعات بیشتری داشته باشیم و به آگاهی های خویش بیافزاییم.
درادامه دکتر پزشکیان  نماینده مردم تبریز درمجلس شورای اسلامی گفت: نمی توان اوضاع غیرقابل تصور گذشته را امروزه تصور کرد. وی در ادامه ضمن گفتن خاطره ای درمورد برادر شهیدشان اشاره کرد درکشور عزیزمان باید آنچنان فرهنگ سازی شود که جوانان همانند گذشته برای مملکت خویش از سرمایه و پول و مقام خویش بگذرند چنانچه درگذشته همه مردم برای بیرون راندن دشمن از خاک حتی حاضر بودند جان خویش را فدا کنند.
دکترپزشکیان درادامه گفت: 8 سال جنگ به ایران تحمیل شد و بهترین های ما شهید شدند، ما باید سعی کنیم گرفتار پست و مقام و پول نشویم  و مثل جوانان گذشته برای خدمت به کشور و مردم خویش تلاش کنیم.
گفتنی است اجرای موسیقی زنده ، خاطره گویی از دوران مبارزات انقلاب اسلامی توسط یکی از کارکنان پیشکسوت دانشگاه بناب و اهدای جوایز به  فعالان فرهنگی دانشگاه از دیگر برنامه های این جشن بود .