جزئیات جشنواره فرهنگی هنری دفاع مقدس دردانشگاه شهیدچمران اهواز

۳۱ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۸ کد : ۸۴۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۱
دکترخسرو نشان معاون فرهنگی واجتماعی دانشگاه شهیدچمران اهواز نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: ما به هیچ قیمتی نباید دچار روزمرگی شویم و لحظات حماسه ساز تاریخی خودمان فرامو...
دکترخسرو نشان معاون فرهنگی واجتماعی دانشگاه شهیدچمران اهواز نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: ما به هیچ قیمتی نباید دچار روزمرگی شویم و لحظات حماسه ساز تاریخی خودمان فراموش کنیم.
وی افزود: در دوران دفاع مقدس حماسه توسط جوانانی رقم خورد که حتی اسطوره های تاریخی و ادبی هم قابل مقایسه با آنها نیستند.
دکترنشان با بیان اینکه دفاع مقدس درآثار هنری هنوز تمام نشده، گفت: برگزاری جشنواره های فرهنگی هنری تنها خواسته ما نیست بلکه خواسته جامعه هنری ماست و از این رو در آستانه سال تحصیلی 94-93 تصمیم گرفتیم با برگزاری جشنواره فرهنگی هنری نکوداشت دفاع مقدس دانشجویان را وارد فضای جدید حماسه ای و ارزشی کنیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران با اشاره به فیلم هایی چون ملکه، سرزمین خورشید، آبادانی ها، تاج محل که قرار است در این جشنواره اکران شوند، گفت: ملاک دبیرخانه جشنواره برای انتخاب این فیلم ها اولویت دادن به کارگردانان خوزستانی و ارتباط فیلم به لحاظ موضوعی یا مکان و حادثه با خوزستان بود.
دکتر نشان درادامه گفت: در بخش فیلم مستند، 23 اثر فاخر کوتاه و داستانی مستند انتخاب شده که نیمی از آنها حاصل تلاش فیلمسازان و سینماگران خوزستانی است.
وی از برگزاری نشست های تخصصی علاوه بر پخش فیلم هایی با موضوع دفاع مقدس خبر داد و گفت: این نشست ها با عناوین ایده، پژوهش، کارگردانی، تصویر، تهیه صدا و پخش برگزار می شود که از همه علاقه مندان برای شرکت در آنها دعوت به عمل می آید.
وی زمان بندی اجرای جشنواره فرهنگی – هنری نکوداشت دفاع مقدس را از 5 تا 12 مهر سال جاری عنوان کرد و گفت: البته پیش از آن، دو نمایشگاه عکس در موزه هنرهای معاصر اهواز و گالری معاونت فرهنگی دانشگاه برپا خواهد شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با بیان اینکه مخاطب خاص این جشنواره دانشجویان هستند، گفت: عموم علاقه مندان اعم از شهروندان، اصحاب رسانه، اهالی فرهنگ و هنر می توانند در روزهای برپایی جشنواره برای شرکت در برنامه های مورد علاقه خود حضور یابند.
 دکترنشان برگزاری مراسم شب زیتون ویژه‌ شعر مقاومت مردم فلسطین، برگزاری مراسم شب منّور ویژه‌ تجلیل از حماسه‌نگاران دفاع مقدس و برگزاری مراسم تولد یک سردار نکوداشت سردار شهیدعلی هاشمی را از دیگر عناوین برنامه های این جشنواره نام برد و گفت: اکنون که بعد از سال ها این تلاش در محیط دانشگاهی شکل گرفته امیدواریم با استقبال شایسته مواجه شود.