جذب دو محقق پسادکتری فارغ التحصیل دانشگاه های خارج از کشور در دانشگاه تبریز

۲۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۷ کد : ۸۴۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۵۵
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تبریز از جذب و به کار گیری دو محقق پسادکتری فارغ التحصیل دانشگاه های خارج از کشور در این دانشگاه خبر داد.به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم، دکتر محمد مقدم واحد در این...
جذب دو محقق پسادکتری فارغ التحصیل دانشگاه های خارج از کشور در دانشگاه تبریز
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تبریز از جذب و به کار گیری دو محقق پسادکتری فارغ التحصیل دانشگاه های خارج از کشور در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم، دکتر محمد مقدم واحد در این ارتباط گفت: این دو محقق در رشته های مهندسی برق و سنجش از راه دور که فارغ التحصیل دانشگاه های بریتیش کلمبیای کانادا و کانازاوای ژاپن هستند، جذب دانشگاه تبریز شده اند.
به گفته وی، این اقدام در پی امضای تفاهم نامه همکاری با بخش امور بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان به منظور همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی غیر مقیم و جذب محققان پسادکتری فارغ التحصیل دانشگاه های خارج از کشور صورت گرفته است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز اضافه کرد: اجرای این طرح امکان انتقال دانش، تجربه و ایده های فناورانه به کشور و هم چنین ارتباط موثر دانشمندان و متخصصان ایرانی غیر مقیم با همتایان داخلی را فراهم خواهد آورد.
دکتر مقدم واحد  تاکید کرد: مدت زمان اجرای طرح یک سال و  از فروردین تا اسفند  سال 95 است.