جایزهCOMSATS به سه نفر از برگزیدگان جشنواره خوارزمی اهدا شد

۰۹ تیر ۱۳۹۴ | ۱۰:۴۹ کد : ۸۴۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۷
جوایز نقدی COMSATS به سه نفر از برگزیدگان جشنواره بین المللی خوارزمی اهدا شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، معاونت همکاری های علمی و روابط بین الملل سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، جایزه ...
جوایز نقدی COMSATS به سه نفر از برگزیدگان جشنواره بین المللی خوارزمی اهدا شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  معاونت همکاری های علمی و روابط بین الملل سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، جایزه نقدی کمیسیون علوم و فناوری برای توسعه پایدار در جنوب COMSATS به دو نفر از برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره بین المللی خوارزمی و یک نفر از برگزیدگان دوره بیست و هفتم این جشنواره تعلق گرفت.
بر پایه این گزارش،  برگزیدگان موفق به دریافت این جایزه، نماینده  شرکت مهندسی و ساخت پره توربین مپنا- پرتو، برگزیده رتبه اول پژوهش‌های توسعه‌ای برای ارائه طرح «دستیابی به فناوری انجماد جهت‌دار برای ساخت پره‌های توربین» و  نماینده شرکت بهینه پردازش آرمان، دارای رتبه سوم پژوهش‌های توسعه‌ای، برای ارائه طرح «دستگاه پایش ماشین آلات دوار با استفاده از اندازه‌گیری ارتعاشات» و نماینده دانشگاه صنعتی مالک اشتر، رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی خوارزمی با ارائه طرح «دستیابی به فناوری دیود سالیتانی بر پایه پیوند جوزفسون»، به ترتیب مبالغ 1000، 500 و 500 دلار دریافت کردند.
گفتنی است سازمان COMSATSاز سال 2004 یکی از حامیان اصلی جشنواره بین المللی خوازمی است که هر سال برای دو نفر از برگزیدگان منتخب این جشنواره جوایزی را درنظر می گیرد. جایزه اول برای نوآوری در فناوری‌های با شاخص بسیار بالا (major) و با منافع اقتصادی مطمئن با 1000 دلار جایزه نقدی و تقدیرنامه و جایزه دوم برای نوآوری در فناوری‌های مهم (significant) با منافع اقتصادی مطمئن با 500 دلار جایزه نقدی و تقدیرنامه است.