جایزه ملی بنیاد فرهنگی البرز به عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز اعطا شد

۱۷ آبان ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۰ کد : ۸۴۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۴
جایزه ملی حُسن تحصیل بنیاد فرهنگی البرز به دکتر مقصود بشارتی عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اهر وابسته به دانشگاه تبریز اعطا شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، جایزه بنیاد فرهنگی البرز ک...
جایزه ملی حُسن تحصیل بنیاد فرهنگی البرز به دکتر مقصود بشارتی عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اهر وابسته به دانشگاه تبریز اعطا شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، جایزه بنیاد فرهنگی البرز که از آن به عنوان نوبل ایرانی یاد می شود در هر سال به پیشگامان عرصه علم و دانش از میان دانشمندان، مخترعان، طلاب و دانشجویان در کشور اعطا می شود.
دومین دوره اعطای جایزه ملی «حسن تحصیل»، 26 مهر با حضور مسئولان کشوری و لشکری در تالار وحدت تهران برگزار شد، که در این آیین از چهار دانشمند، پنج مخترع، 20 نفر طلبه، 40 دانشجو و 50 دانش آموز با اهدای جایزه، لوح و تندیس تجلیل به عمل آمد.
بر پایه این گزارش، در این مراسم از دکتر بشارتی که پیش از این به عنوان دانشجوی نمونه کشوری انتخاب شده بود از طرف بنیاد فرهنگی البرز به عنوان نخبه علمی و فرهنگی تجلیل شد.
دکتر بشارتی متولد 1360 شهرستان تبریز است، انتشار ۱۱ مقاله در نشریات علمی- پژوهشی و  ISI، ارائه 28 مقاله در کنفرانس‌های خارجی و داخلی و اجرای یک طرح تحقیقاتی ملی از جمله فعالیت های علمی و پژوهشی این عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز می باشد.
گفتنی است بنیاد فرهنگی البرز در سال 1342 با سرمایه و همت مرحوم حسینعلی البرز به منظور اهدای جوایز و حمایت از نخبگان، پژوهشگران، مخترعان و مبتکران تاسیس شده است.