جایزه "هشترودی" به عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج رسید

۱۵ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۸ کد : ۸۴۰۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۸۷
دکتررضا خرداد رئیس دانشکده علوم پایه دانشگاه یاسوج از اعطای جایزه هشترودی به یکی از اعضای هیئت علمی گروه ریاضی این دانشکده خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترخرداد با اعلام این خبر گفت...
دکتررضا خرداد رئیس دانشکده علوم پایه دانشگاه یاسوج از اعطای جایزه هشترودی به  یکی از اعضای هیئت علمی گروه ریاضی این دانشکده خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترخرداد با اعلام این خبر گفت: دکترمهدی شریف زاده به پیشنهاد کمیته علمی هشتمین سمینار هندسه و توپولوژی، شایسته دریافت جایزه "هشترودی" معرفی شد.
وی درادامه با اشاره به دعوت نامه انجمن ریاضی ایران از این عضو هیئت علمی دانشگاه اذعان داشت: جایزه و لوح تقدیر وی در افتتاحیه چهل و هفتمین کنفرانس ریاضی کشور به وی اعطا شد.
جایزه ریاضی محسن هشترودی توسط شورای اجرایی انجمن ریاضی ایران به پاس خدمات ارزنده و تأثیرگذار پروفسورمحسن هشترودی استاد ممتاز دانشگاه تهران و چهره برجسته در هندسه ایجاد و تصویب شده‌است.
گفتنی است این جایزه برای بهترین مقاله، ارائه شده در سمینار دوسالانه، هندسه و توپولوژی، یک سال درمیان به بهترین مقاله، چاپ شده، هندسه و توپولوژی درمجلات معتبر از طرف متخصصین ایرانی در داخل و خارج از کشور، اهدا می شود که این جایزه در ردیف سه جایزه برتر علوم ریاضی در ایران است.

( ۲ )