ثبت‌نام رایگان دانش‌آموزان مستعد در دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)

۲۶ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۵ کد : ۸۳۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۹
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)، از انعقاد تفاهم نامه این دانشگاه با بنیاد فرهنگی رضوی خبر داد و گفت: در این تفاهم نامه مقرر شد، دانش آموزان مستعد مدارس امام رضا(ع) از شرا...
ثبت‌نام رایگان دانش‌آموزان مستعد در دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)، از انعقاد تفاهم نامه این دانشگاه با بنیاد فرهنگی رضوی خبر داد و گفت: در این تفاهم نامه مقرر شد، دانش آموزان مستعد مدارس امام رضا(ع) از شرایط رایگان ثبت نام برخوردار شوند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجتبی بهنام تقوی به چرخه آموزشی از پیش دبستانی تا دانشگاه که همواره از تاکیدات  عزیزیان؛ قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی است، اشاره و عنوان کرد: در این تفاهم نامه مقرر شد، دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) از دانش آموزان مستعد و برتر مدارس امام رضا(ع) به صورت رایگان ثبت نام کنند و والدین این گروه از دانش آموزان، دغدغه هزینه دانشگاه فرزندان خود را نداشته باشند.
وی عنوان کرد: این دانشگاه همواره در پی انعقاد تفاهم نامه هایی در داخل آستان قدس رضوی بوده است و طی جلساتی که با مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی برگزار شد، بستری فراهم آمد تا تفاهم نامه ای با این مرکز بسته شود.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تصریح کرد: قرار شد دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) از دانش آموزانی که با معدل 19 فارغ التحصیل می شوند، به صورت رایگان ثبت نام کند و دانش آموزان معدل 18، از 50 درصد تخفیف برخوردار شوند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) افزود: تعامل شفاف، پیشرفت امکانات فیزیکی و علمی و فراهم آوردن شرایطی مناسب برای نخبگان رضوی، از محوری ترین موضوعاتی بود که در این تفاهم نامه مطرح شد.
بهنام تقوی همچنین برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه ها، اجرای مسابقات و برپایی همایش های مشترک و بهره مندی از فضاهای فیزیکی را از دیگر محورهای این تفاهم نامه ذکر کرد.
وی ابراز کرد: در نظر داریم شرایط ثبت نام رایگان دانش آموزان مدارس وابسته به آستان قدس رضوی، از سال تحصیلی 95 اجرایی شود.