ثبت اختراع 29 طرح فناورانه در پارک علم و فناوری مازندران

۲۲ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۹ کد : ۸۳۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۶
در سال‌جاری 50 طرح فناورانه به پارک علم و فناوری مازندران معرفی شد که از این تعداد 29 اختراع  به ثبت رسیده و 11 طرح دیگر نیز در حال بررسی است.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترعلی معتمدزادگان...
ثبت اختراع 29 طرح فناورانه در پارک علم و فناوری مازندران
در سال‌جاری 50 طرح فناورانه به پارک علم و فناوری مازندران معرفی شد که از این تعداد 29 اختراع  به ثبت رسیده و 11 طرح دیگر نیز در حال بررسی است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترعلی معتمدزادگان در این خصوص اظهار کرد: امروزه در اهمیت مالکیت فکری (معنوی) و حفظ آن در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی مباحث فراوانی مطرح است و گسترش ارتباط از طریق شبکه جهانی اینترنت و قابلیت دسترسی سریع و آسان به تمام اطلاعات بر اهمیت این نوع مالکیت و اعتبار آن افزوده است.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران بیان کرد: برخی از سازمان‌های بین‌المللی، بویژه سازمان جهانی مالکیت فکری «وایپو» به‌منظور تبیین و گسترش مالکیت معنوی در بین جوامع مختلف و نیز در محیط الکترونیکی، تحقیقات و بررسی‌هایی انجام داده‌است، تا بهتر و دقیق‌تر ابعاد و ویژگی‌های آن را مشخص و موقعیت آن را مستحکم کند.
دکترمعتمدزادگان با اعلام اینکه پارک علم و فناوری مازندران به‌عنوان یکی از مراجع بررسی و پذیرش طرح‌ها برای دریافت تائیدیه اختراع در این استان است، تصریح کرد: یکی از زیرساخت‌هایی که می‌تواند ضامن دستاوردهای پژوهشی و تحقیقاتی در عصر حاضر باشد، توجه به «حقوق مالکیت فکری» است که در پارک مشاوره حقوقی و فنی به متقاضیان ارائه می‎شود.
وی در پایان با بیان اینکه بیشترین طرح‌ها در حوزه‌های مکانیک ساخت و تولید، الکترونیک و صنایع غذایی است، گفت: به هر طرح فناورانه و دارای تجاری‎سازی، 40 تا 50 میلیون تومان تسهیلات نقدی یا غیر نقدی پرداخت می‎شود.