ثبت 300 هزارمین پایان‌نامه در سامانه ملی ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۵:۱۶ کد : ۸۳۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۸
300 هزارمین پایان‌نامه در سامانه ملی ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها به ثبت رسید.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، از آغاز ثبت پایان‌نامه در سامانه ملی ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها تاکنون بیش از 300...
 300 هزارمین پایان‌نامه در سامانه ملی ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها به ثبت رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، از آغاز ثبت پایان‌نامه در سامانه ملی ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها تاکنون بیش از 300 هزار پایان‌نامه در این سامانه به ثبت رسیده است.
بر پایه این گزارش، بیشترین پایان‌نامه‌های ثبت شده در سامانه ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی مربوط به گروه علوم انسانی با بیش از 137 هزار رکورد بوده و پس از آن به ترتیب گروه فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، هنر و علوم پزشکی قرار دارند.
 در این میان، بیش از 281 هزار پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد و 20 هزار پایان‌نامه در مقطع دکتری بوده است که دانشجویان بیش از 620 موسسه اقدام به ثبت پایان‌نامه‌های خود در این سامانه می‌کنند.
همچنین در شش ماه نخست سال جاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه پیام نور استان تهران و دانشگاه علامه طباطبایی، به ترتیب بیشترین آمار را در بین دانشگاه‌های کشور در ثبت و تایید پایان‌نامه به خود اختصاص داده‌اند.
گفتنی است، در حال حاضر اطلاعات بیش از 391 هزار پایان‌نامه در پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج) در دسترس کاربران قرار گرفته است.