ثبت 200 هزارمین پایان‌نامه در پایگاه ثبت پایان‌نامه‌های پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

۲۴ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۱ کد : ۸۳۵۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۸
200 هزارمین پایان‌نامه در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور، از دانشگاه تبریز، در مقطع کارشناسی ارشد، در وب‌سایت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران به ثبت رسید. به گزار...
200 هزارمین پایان‌نامه در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور، از دانشگاه تبریز، در مقطع کارشناسی ارشد، در وب‌سایت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران به ثبت رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، از بهمن ماه سال 1387 کار ثبت پایان‌نامه در پایگاه پایان‌نامه‌ها ورساله‌های تحصیلات تکمیلی آغاز شده و از آن زمان تاکنون بیش از 200 هزار پایان‌نامه در این پایگاه به ثبت رسیده که از این میان نزدیک به 163 هزار پایان‌نامه به تایید دانشگاه رسیده است.
بر پایه این گزارش، بیشترین پایان‌نامه ‌های ثبت شده در پایگاه ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی مربوط به گروه علوم انسانی با 67 هزار و  545 رکورد و پس از آن به ترتیب گروه علوم پایه با 34 هزار و  174 رکورد، گروه فنی و مهندسی با 34 هزار و 83 رکورد، گروه کشاورزی با 17 هزار و 632 رکورد، گروه هنر با 5 هزار و 893 رکورد و گروه علوم پزشکی با 3620 رکورد، قرار دارند.
همچنین در این میان، 151 هزار و 68 پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد و 11 هزار و 879 پایان‌نامه در مقطع دکتری بوده است.
گفتنی است دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز با بیش از 11 هزار تایید پایان‌نامه، بیشترین سهم تایید پایان‌نامه‌ها در پایگاه ثبت را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه پیام نور استان تهران و دانشگاه علامه طباطبایی بیشترین تایید را داشته‌اند.