تیم های رباتیک دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در چهارمین دوره مسابقات ملی رباتیک خیام موفق به کسب رتبه شدند

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۵:۱۵ کد : ۸۳۴۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۸۳
چهارمین دوره مسابقات ملی رباتیک خیام نیشابور با شرکت بیش از 170 تیم از سراسر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور برگزار شد و تیم های دبیرخانه دائمی رباتیک دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل موفق به کسب 4 مق...
چهارمین دوره مسابقات ملی رباتیک خیام نیشابور با شرکت بیش از 170 تیم از سراسر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور برگزار شد و تیم های دبیرخانه دائمی رباتیک دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل موفق به کسب 4 مقام در لیگ های مختلف شدند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در لیگ جنگجوی سبک وزن تیم روبونیت 3 ، مقام اول و عنوان گلادیاتوری در مبارزه همزمان 17 ربات جنگجوی زیر 25 کیلوگرم را به خود اختصاص داد. همچنین عنوان بهترین طراحی سخت افزاری نیز به تیم ربونیت 3 از میان 56 ربات حاضر در این لیگ رسید.
 در لیگ جنگجوی سنگین وزن زیر 120 کیلوگرم تیم روبونیت 7 مقام چهارم را از میان 17 ربات از آن خود کرد و در لیگ مسیریاب نیز تیم روبونیت 2 موفق به کسب مقام هفتم از میان 89 ربات شرکت کننده در این لیگ شد.
گفتنی است دبیرخانه دائمی رباتیک دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در خرداد ماه سال 1395 در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل تاسیس شد و شرکت در این دوره از مسابقات به عنوان اولین پروژه موفق دبیرخانه به حساب می آید.( ۱ )