تیم منتخب دانشگاه استراسبورگ فرانسه از دانشگاه کاشان بازید کرد

۱۸ آبان ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۱ کد : ۸۳۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۹
مدیر گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه کاشان از بازدید تیم منتخب دانشگاه استراسبورگ فرانسه از این دانشگاه خبر داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمدرضا مزدیان فر در این خصوص...
مدیر گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه کاشان از بازدید تیم منتخب دانشگاه استراسبورگ فرانسه از  این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمدرضا مزدیان فر در این خصوص اظهار داشت: در این بازدید زمینه های مختلف همکاری های دانشگاه کاشان و دانشگاه استراسبورگ مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
وی افزود: در این ملاقات پروفسور pierre Hartmann رئیس تحصیلات تکمیلی و دکترای دانشگاه استراسبورگ پروفسور Christine  Maillardصاحب کرسی مطالعات زبان آلمانی و شرق شناسی و دکتر hossein beikbaghban  استاد ادبیات فارسی دانشگاه استراسبورگ حضور داشتند.
وی با بیان اینکه تیم دانشگاه استراسبورگ فرانسه از برنامه ریزی درازمدت و استراتژیک و توسعه روابط بین الملل و فرهنگی دانشگاه کاشان استقبال کرد گفت: در این دیدار تبادل اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی،  فعالیت های تحقیقاتی مشترک، نگارش مقالات وکتب، پروژه های تحصیلی، سمینارها، برگزاری دوره های کوتاه و بلند مدت آموزشی، دوره های زبان فرانسه و فارسی در هر دو دانشگاه، برگزاری سخنرانی و کلاس های مختلف آموزشی بررسی شد.
وی خاطر نشان کرد: در این بازدید همچنین پیرامون برگزاری کلاس های درس اساتید در رشته های مختلف مهندسی، مطالعات اسلامی، علوم و علوم انسانی و هنر شرق شناسی و عرفان، مطالعات فرهنگ و تمدن اسلامی دوره های متنوع علوم بازرگانی و تجارت، بانکداری، حسابداری، و حقوق بحث و تبادل نظر شد.
مدیر گروه دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه کاشان افزود: ایجاد ارتباط بین دانشگاه استراسبورگ و چند دانشگاه منتخب در ایران از جمله دانشگاه کاشان می تواند زمینه رشد و تعالی همکاری های علمی، فرهنگی و اجتماعی بین ملت ایران و جامعه اروپا را تسهیل ساخته و ارتقا دهد به خصوص با توجه به اینکه دانشگاه استراسبورگ با بیش از 43 هزار دانشجو، یکی از دانشگاه های بسیار مهم فرانسه و اروپاست که بیش از 500 سال از زمان تاسیس آن می گذرد.