تیم رباتیک دانشگاه صنعتی کرمانشاه مقام دوم مسابقات بین المللی روبوکاپ آزاد ایران را کسب کرد

۲۴ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۵ کد : ۸۳۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۵
تیم رباتیک دانشگاه صنعتی کرمانشاه (MRubiX) ، مقام دوم مسابقات بین المللی روبوکاپ آزاد ایران، در بخش شبیه ساز ربات های امدادگر مجازی را کسب کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سینا زرشکی، معاون آ...
تیم رباتیک دانشگاه صنعتی کرمانشاه (MRubiX) ، مقام دوم مسابقات بین المللی روبوکاپ آزاد ایران، در بخش شبیه ساز ربات های امدادگر مجازی را کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سینا زرشکی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: تیم رباتیک این دانشگاه(MRubiX) متشکل از: مهندس سید محمد ماوائی ( سرپرست تیم) و مهدی وارسته (دانشجوی مهندسی کامپیوتر _سخت افزار) مقام دوم مسابقات بین المللی روبوکاپ آزاد ایران در بخش شبیه ساز ربات های امدادگر مجازی را کسب کردند.
بر پایه این گزارش، رقابت های روبات های مجازی یکی از لیگ های شبیه سازی امداد و نجات مسابقات روبوکاپ را تشکیل می دهد. هدف از این رقابت ها ترویج تحقیق و پژوهش در زمینه سیستم های تعاملی چند عاملی است که در ماموریت های جستجو و امداد شهری مورد استقاده قرار می گیرند. شبیه ساز جستجو و امداد شهری (سرور مسابقات) یک نرم افزار شبیه ساز قوی برای روبات ها است که بر پایه موتور گرافیکی یک بازی کامپیوتری طراحی شده و زیرساخت محاسباتی مناسبی برای برگزاری این لیگ فراهم می آورد.
گفتنی است دهمین دوره از مسابقات سالانه بین المللی ربوکاپ آزاد ایران از ١٩ تا ۲۱ فروردین ماه ۱۳۹۴ و در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران و با حضور تیم های بزرگ جهان از دانشگاه آمستردام هلند و دانشگاه آزاد قزوی برگزار شد.