تیم پژوهشی طوفان از دانشگاه صنعتی آیندهون هلند وارد دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان شد

۱۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۹ کد : ۸۳۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۴
تیم پژوهشی طوفان(storm) از دانشگاه صنعتی آیندهون هلند با موتور سیکلت برقی خود که سفری به دور دنیا آغازکرده است سرانجام درتاریخ 8 شهریورماه 95 وارد دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان شد و مورد استقبا...
تیم پژوهشی طوفان(storm) از دانشگاه صنعتی آیندهون هلند با موتور سیکلت برقی خود که سفری به دور دنیا آغازکرده است سرانجام درتاریخ 8 شهریورماه 95 وارد دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان شد و مورد استقبال استادان و دانشجویان دانشگاه قرارگرفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، گروه پژوهشی طوفان که بالغ بر 25 دانشجو از هفت رشته مهندسی برق، مهندسی مکاترونیک، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی انرژی های تجدیدپذیر و پایدار، مدیریت عملیات و پشتیبانی، مهندسی برهم کنش انسان و فناوری می باشد قصد دارد دور دنیا را با موتورسیکلت برقی گردشگری خود در زمان ۸۰ روز طی کند و از این راه، سهولت، انعطاف پذیری و قابل اعتماد بودن موتورسیکلت خود و در کل، حمل و نقل برقی را به جهانیان اثبات کند.
 گروه پژوهشی طوفان در زمان اقامت خود در دانشگاه، کارگاه تخصصی برگزار کردند و دانشجویان در زمینه ساخت موتور سیکلت برقی و سیستم بکار رفته در آن با اعضای گروه طوفان به تبادل نظر پرداختند.
وزن موتورسیکلت برقی طوفان حدود 320 کیلوگرم و حداکثر سرعت آن 180 کیلومتر در ساعت می باشد و می تواند بعد از هر شارژ 380 کیلومتر را طی کند.
همچنین انجام مصاحبه تخصصی با دکترنیکنام مدیرپژوهشی دانشگاه و دکترخانی مدیر گروه برق ازحاشیه های حضور گروه طوفان در دانشگاه بود.
گفتنی است گروه پژوهشی طوفان بعد از یک شب اقامت در قوچان، با استقبال رئیس و معاونان دانشگاه ، قوچان را به مقصد عشق آباد ترکمنستان ترک کردند.