تولید نوشیدنی بر مبنای حدیث رضوی در پژوهشکده علوم وصنایع غذایی

۲۷ آبان ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۱ کد : ۸۲۹۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۰
عضو هیئت علمی گروه نانو فناوری مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی از تولید نوشیدنی بر مبنای حدیث رضوی در این مؤسسه خبر داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی رافع ضمن اعلام این خب...
عضو هیئت علمی گروه نانو فناوری مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی از تولید نوشیدنی بر مبنای حدیث رضوی در  این مؤسسه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی رافع ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: این نوشیدنی معجونی از گیاهان دارویی بوده و از فواید غذا دارویی بسیاری برخوردار است.
وی تصریح کرد: این نوشیدنی که از گیاهان دارویی مانند دارچین، زنجبیل، میخک، سنبل‌الطیب و موارد دیگری از این قبیل تولید شده به دلیل داشتن مقادیر زیاد کربوهیدرات‌های طبیعی (نظیر گلوکز و فروکتوز)، ویتامین‌ها و ترکیبات مفید آثار سلامت بخشی زیادی برای بدن دارد.
عضو هیأت علمی گروه نانو فناوری مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی  ادامه داد: همچنین در تولید این نوشیدنی به جای استفاده از شکر و یا شیرین­کننده­های مصنوعی از عسل استفاده شده که در نتیجه محصول نهایی ارزش تغذیه‌ای بیشتری در مقایسه با نوشیدنی‌های متداول صنعتی دارد.
رافع با یادآوری اثرات سلامت‌بخش این نوشیدنی که بر مبنای حدیث وارده از  امام رضا (ع) تولید شده، متذکر شد: با توجه به نیاز جامعه امروز تغییرات جزئی در فرمولاسیون آن داده شده که می‌تواند برای بیماری‌هایی از قبیل  عوارض مفصلی، اختلالات عصبی - مغزی، ناراحتی‌های گوارشی و کبدی و  اختلالات حافظه بسیار مفید باشد.
استادیار پژوهشکده علوم و صنایع غذایی یادآور شد: مصرف این نوشیدنی بعد از غذا می‌تواند جایگزین مناسبی برای نوشابه‌های گازدار  بوده و  از ضررهای بسیار زیادی که مصرف این قبیل فرآورده‌ها  به همراه دارد پیشگیری کند.