تولید چای رژیمی حاوی گیاه کارلا و برگ زیتون برای نخستین باردردانشگاه صنعتی اصفهان

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۰ کد : ۸۲۶۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۸۲
محققان دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان برای نخستین بار با بهره گیری از گیاهان کارلا و برگ زیتون موفق به تولید محصول ارزشمند چای رژیمی شدند.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، این دستاورد علمی برمبن...
محققان دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان برای نخستین بار با بهره گیری از گیاهان کارلا و برگ زیتون موفق به تولید محصول ارزشمند چای رژیمی شدند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، این دستاورد علمی برمبنای تحقیقات صورت گرفته توسط دکتر مریم حقیقی عضو هیئت علمی گروه باغبانی دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان و با همکاری دکتر سید امیرحسین گلی عضو هیئت علمی گروه علوم و صنایع غذایی این دانشکده و مهندس عاطفه شیروانی دانشجوی مهندسی کشاورزی گروه علوم و صنایع غذایی این دانشگاه به انجام رسیده است.
مجری این طرح پژوهشی با اشاره به جایگاه ویژه انواع نوشیدنی ها خصوصاً چای در سبد غذایی مردم از گذشته تاکنون گفت: با توجه به ارتقای فرهنگ تغذیه مردم و افزایش آگاهی های عمومی درخصوص استفاده از مواد غذایی برخوردار از ارزش غذایی، مصرف نوشیدنی هایی که اصطلاحاً فراسودمند نامیده می شود افزایش یافته است.
دکتر مریم حقیقی اضافه کرد: در حال حاضر دمنوش های گیاهی که از گیاهان دارویی شناخته شده مانند نعناع، بابونه، چای سبز ویاآویشن تولید می­شود و نیز چای های فرآوری شده همچون چای با طعم های زعفرانی، دارچینی، چای حاوی گل یاسمن از جایگاه مناسبی در بین مردم برخوردار می باشد.
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این که در گیاه کارلا مواد مؤثره دارویی مانند گلیکوزیدها، آلکالوئیدها، گلیکوپروتئین­ها و گلیکوزیدها وجود دارند تصریح کرد: این گیاه در طب سنتی به عنوان تحریک کننده دستگاه گوارش و افزاینده اشتها شناخته شده و علاوه بر میوه، برگ و ریشه آن، از خواصی چون کمک به کنترل گلوکز خون، تحریک کبد، کمک به متابولیسم کربوهیدرات و تصفیه خون برخوردار است.
وی به فواید گوناگون اجزای مختلف گیاه زیتون اشاره کرد وافزود: برگ های درخت زیتون از دوران باستان برای مقاصد پزشکی مورد استفاده بوده و پژوهش های آزمایشگاهی مدرن نیز نشان دهنده آن است که عصاره آبی زیتون، کاهش قند خون، فشارخون و اسیداوریک را در پی دارد.
حقیقی اضافه کرد: برگ گیاه زیتون می تواند باعث کاهش قندخون و رسیدن آن به سطح نرمال در بیماران دیابتی شود وکاهش کلسترول، خاصیت آنتی اکسیدانی و ضدمیکروبی نیز از دیگر ویژگی های این گیاه است.
گفتنی است: طرح تولید چای رژیمی حاوی گیاه کارلا و برگ زیتون که برای نخستین بار توسط محققان دانشگاه صنعتی اصفهان ابداع شده، به شماره 83327 در اداره مالیکت و اختراعات صنعتی به ثبت رسیده است.

( ۲ )