تولید ابزار جراحی قلب درپارک علم و فناوری خراسان

۲۵ آبان ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۶ کد : ۸۲۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۲۹
مدیرعامل شرکت الکترومد پرشین توس از تولید ابزار جراحی قلب توسط این شرکت در پارک علم و فناوری خراسان خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، مسعود موذن با اشاره به فعالیت‌های شرکت الکتروم...
مدیرعامل شرکت الکترومد پرشین توس از تولید ابزار جراحی قلب توسط این شرکت در پارک علم و فناوری خراسان خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، مسعود موذن با اشاره به فعالیت‌های شرکت الکترومد پرشین توس اظهار کرد: این شرکت در حوزه تولید تجهیزات پزشکی فعالیت کرده و یکی از فعالیت‌های شاخص این شرکت تولید ثابت کننده بافت قلب است.
 
وی ادامه داد: این محصول برای اولین مرتبه در کشور تولید شده و پیش از این، برای رفع احتیاجاتمان این وسیله را از کشورهای خارجی وارد می‌کردیم.
 
مدیرعامل شرکت الکترومد پرشین توس خاطرنشان کرد: این محصول در سال 89 تولید شده و در سال 90 به مرحله انبوه‌سازی رسید؛ در حال حاضر بسیاری از بیمارستان‌های دارنده بخش عمل جراحی قلب این وسیله را از ما خریداری کرده‌اند.
 
موذن با بیان اینکه «هزینه خرید این دستگاه بیش از 1.5 میلیون تومان بود» تصریح کرد: هزینه تولید این وسیله در داخل کمتر از یک میلیون تومان است و نهایتا با 750 هزار تومان می‌توان یکی از این دستگاه‌ها را خریداری کرد.
 
وی در خصوص حمایت‌های پارک علم و فناوری خراسان بیان کرد: شرکت الکترومد پرشین توس از ابتدای کار تحت نظر پارک علم و فناوری خراسان فعالیت داشت؛ در این مدت امکانات، مشاوره، فضا و منابع مناسبی برای ما فراهم شد.
 
موذن با اشاره به فروش محصولات این شرکت در بازار، وضعیت آن را بسیار مناسب ارزیابی کرد و گفت: در حال حاضر برخی از بیمارستان‌ها طرف قرارداد ما هستند؛ با این حال این محصول یک بار مصرف بوده اما چون بیمه به طور کامل این محصول را تحت پوشش خود قرار نمی‌دهد، از این وسیله چندین مرتبه استفاده می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت الکترومد پرشین توس تاکید کرد: انتظار ما از مسئولین این است که وضعیتی را فراهم کنند تا امکان پوشش کامل این وسیله توسط بیمه فراهم شود؛ در حال حاضر ما توانایی پوشش کل بازار را داریم.
 
موذن اظهار کرد: باید توجه داشت نمونه تولید شده در شرکت ما از مدل خارجی که تنها در آمریکا تولید می‌شود، بسیار بهتر بوده و توانایی پوشش کل بازار را دارد.
 

( ۲ )