تولید آلیاژهای نقره با مقاومت بالا در پژوهشگاه مواد وانرژی

۱۹ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۲ کد : ۸۲۴۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۷
پژوهشگران پژوهشگاه مواد و انرژی موفق به ساخت آلیاژهای نقره با بیشترین مقاومت نسبت به شرایط آب و هوایی شدند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی زمانیان مجری این طرح با اعلام این خبر با بیان اینک...
پژوهشگران پژوهشگاه مواد و انرژی موفق به ساخت آلیاژهای نقره با بیشترین مقاومت نسبت به شرایط آب و هوایی شدند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی زمانیان مجری این طرح با اعلام این خبر با بیان اینکه این نوع آلیاژها در صنایع مختلفی از جمله صنایع دستی کاربرد دارد، اظهار داشت: از آنجایی که آلیاژهای نقره بعد از مدت زمانی کدر، تیره و سیاه می شوند، بنا داریم که آلیاژهای تولیدی در پژوهشگاه مواد و انرژی در فرآیند خیلی طولانی تری کدر شوند، چراکه به هیچ صورت نمی توان جلوی کدر شدن این نوع آلیاژها را گرفت.
وی با اشاره به اینکه همچنین در تلاش هستیم تا آلیاژهای نقره با بهترین دوام را تولید کنیم، خاطر نشان کرد: در نظر داریم تا آلیاژهای نقره ای با بیشترین مقاومت نسبت به هر شرایط آب و هوایی باشند.
عضو هیئت علمی پژوهشکده فناوری نانو و مواد پیشرفته گفت: اصل این کار و ساخت قطعات شروع شده، تا آلیاژ مناسبی برای کاربرد های مختلف از جمله ساخت ضریح و صنایع دستی صورت گیرد.
وی افزود: تولید آلیاژ های نقره با همکاری سازمان حج و زیارت جهت بازسازی ضریح های متبرکه صورت گرفته که امیدواریم زودتر وارد خط تولید شوند.