توسعه پردیس‌های بین الملل در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

۰۵ مهر ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۲ کد : ۸۲۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۲۳
سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر از توسعه پردیس های بین الملل خبر داد و گفت: دانشگاه های ما در بحث بین الملل باید قوی ترعمل کنند . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر سید احمد معتمدی درخصوص طرح و ...
سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر از توسعه پردیس های بین الملل خبر داد و گفت: دانشگاه های ما در بحث بین الملل باید قوی ترعمل کنند .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر سید احمد معتمدی درخصوص طرح و توسعه دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: مسئله ای که درحال حاضر دانشگاه‌های کشور باید به آن بیشتر توجه کنند بحث بین الملل است .
سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به نکات مثبت جذب دانشجویان خارجی افزود: جذب این دانشجویان از جهت مختلف برای کشور مهم است و ما در این زمینه کم کار بوده ایم. اینکه دانشگاهی مثل دانشگاه امیرکبیر 20 تا 30 دانشجو خارجی بیشتر نداشته باشد نقطه ضعف است.
وی افزود: یکی از اولویت‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر توسعه پردیس‌های بین‌الملل است البته نه فقط در تهران، ما شعبه تفرش را راه اندازی کردیم و به نظر من از  افتخارات دانشگاه صنعتی  امیرکبیر این است که واحدهای مختلف داشته باشد و آنها را تقویت کرده و دانشگاه جدید و قوی در کشور ایجاد کند.
سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: دانشگاه درحال حاضر دارای سه واحد در بندرعباس، گرمسار و ماهشهر است که مهندسی دریا در واحد بندرعباس بوده و واحد گرمسار نیز نزدیک دانشگاه است و واحد ماهشهر که به کمک صنایع پتروشمی ایجاد شده الگوی موفقی است.