توسعه پایدار را باید در بستر فرهنگی هر جامعه بررسی کرد

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۵ کد : ۸۲۰۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۱
<div dir="None">کنفرانس ملی آموزش برای توسعه پایدار در ایران با حضور دکترمحمدرضا سعیدآبادی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران درسازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزارشد.</div> <div dir="None" sizset="false" sizcache008218776237404257="91 11 3"><span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در مراسم افتت</div></div> ...
کنفرانس ملی آموزش برای توسعه پایدار در ایران با حضور دکترمحمدرضا سعیدآبادی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران درسازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در مراسم افتتاحیه این کنفرانس دکتر سعیدآبادی در سخنانی با تاکید بر این که آموزش، نقش اصلی را در توسعه پایدار دارد اظهار داشت: به همین مناسبت سازمان یونسکو دهه آموزش برای توسعه پایدار را از سال 2005 تا 2014 به این موضوع اختصاص داده و اکنون در پایان این دهه، برآن شدیم تا با برگزاری یک کنفرانس با همکاری سازمان های مختلف، مولفه های آموزش در توسعه پایدار را بررسی کنیم.
وی ابتدا افزایش آگاهی عمومی و حمایت عمومی نسبت به موضوع توسعه پایدار را از نکات اصلی آموزش در توسعه پایدار ذکر کرد.
دکترسعیدآبادی همچنین تعامل میان دانشمندان و متخصصان با سیاست گذاران حوزه های مختلف توسعه پایدار را از شاخصه های مهم ارزیابی پیشرفت در این حوزه عنوان کرد.
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران تصریح کرد : توسعه پایدار را باید در بستر فرهنگی هر جامعه ارزیابی کرد و ما هم باید با توجه به ظرفیت و توانایی های کشورمان این موضوع را بررسی کنیم.
وی در سخنان خود بر نگاه بین بخشی و چندوجهی به توسعه پایدار تاکید کرد و گفت :برای همین است که این سمینار با همکاری سازمان های مختلف و با حوزه های کاری گوناگون تشکیل شده است.
گفتنی است کنفرانس ملی ارزیابی آموزش برای توسعه پایدار در ایران توسط گروه آموزش کمیسیون ملی یونسکو درایران و با مشارکت وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری‌، آموزش و پرورش،بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کار و امور اجتماعی و ورزش و جوانان و سازمان‌هایی از جمله سازمان اسناد و کتابخانه ملی، حفاظت محیط زیست، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، شهرداری تهران، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیز سازمان‌های غیر دولتی، اجتماعی و مذهبی فعال در زمینه آموزش برای توسعه پایدار در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزارشد و همچنین سه پانل تخصصی با موضوعات : آموزش برای توسعه پایدار در محیط زیست، آموزش مهارتی و توسعه پایدار و آموزش توسعه پایدار در سیاست‌ها، برنامه‌ها و فرآیندهای یاددهی و یادگیری در نظام آموزشی، پژوهشی و بهداشتی کشور در این کنفرانس ارائه شد .