توانمندی‌های دانشگاه صنعتی اصفهان درعلوم و صنایع غذایی، سلامت و توسعه پایدار و اهمیت شرکت‌های دانش بنیان درسومین همایش بزرگ علوم وصنایع غذایی

۲۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۸ کد : ۸۱۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۹
درآئین افتتاحیه سومین همایش بزرگ علوم وصنایع غذایی دردانشگاه صنعتی اصفهان، دبیرفرهنگستان علوم جمهوری اسلامی، معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاون توسعه مدیریت و منابع ان...
درآئین افتتاحیه سومین همایش بزرگ علوم وصنایع غذایی دردانشگاه صنعتی اصفهان، دبیرفرهنگستان علوم جمهوری اسلامی، معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان به ایراد سخن پرداختند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدرضا شمس اردکانی دبیرفرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران درآئین افتتاحیه سومین همایش بزرگ علوم وصنایع غذایی دردانشگاه صنعتی اصفهان گفت: این فرهنگستان عالی‌ترین مرکز علمی جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.
وی با اشاره به جایگاه ویژه دانشگاه صنعتی اصفهان در رتبه‌بندی‌های علمی بین‌المللی افزود: اگرچه ما از مطالب علمی دیگر کشورها استفاده کرده‌ایم اما دستاوردها و نوآوری‌های علمی ایران از یونان قدیم بسیار بیشتر بوده و هیچ فرهنگ و تمدنی سابقه علمی کشور ایران را ندارد.
دکترشمس اردکانی گفت: تدریس کتب علمی و پزشکی ایران به عنوان مرجع درسی در تمام دانشگاه‌های جهان برای مدت بیش از پنج قرن افتخار مهمی است و دور نیست که ما دوباره به سوی آن زمان گام برداریم.
دبیرفرهنگستان علوم لازمه دستیابی به این جایگاه را انجام پژوهش به منظور تولید علم در راستای نیازهای بشری دانست و گفت: پژوهش‌های ما درحال حاضر معمولاً پژوهش برای پژوهش است و نه برای رفع نیازها و پژوهش وقتی از نظر تولید به منصه ظهور درمی‌آید که احساس و ادراک نیاز برای آن وجود داشته باشد.
وی با تأکید بر موضوع سلامت به عنوان مهم‌ترین عامل توسعه پایدار درجامعه اضافه کرد: آوردن غذای محلی به سفره‌های مردم، استفاده از نگهدارنده های طبیعی و استفاده از رنگ‌ها و سایر افزودنی های سالم درمحصولات غذایی می‌تواند نقش مهمی درسلامت تغذیه مردم ایفا کند.
دکترمحمود شیخ زین الدین معاون تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز دراین آئین با اشاره به بیش از 107 سال بهره برداری از منابع زیرزمینی کشور و تغییر مسیر فعالیت های مختلف گفت: امروزه دیگر دچار پدیده نفرین منابع شده ایم و قیمت نفت نیز در آستانه 35 دلار قرار دارد.
وی با تأکید بر لزوم رونق صنعت دربخش غذا افزود: صنعت غذا درتمام دنیا نسبت به صنایعی همچون خودروسازی دارای ارزش افزوده کمتری است، اما این میزان ارزش افزوده در کشور ما نسبت به میانگین جهانی نیز پائین تر می باشد.
دکترشیخ زین الدین گفت: صنایع کمی راه رونق خود را از مسیر دانشگاه‌ها می‌دانند، بنابراین لازم است توانمندی‌های علمی و پژوهشی دانشگاهیان درقالب شرکت‌های دانش بنیان ارائه شده تا ارزش افزوده صنایع غذایی در کشور افزایش پیدا کند.
معاون تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان چند تجربه موفق اقتصادی دراین زمینه به تشریح نوع فعالیت شرکت‌های دانش بنیان تولیدی، صنعتی و نوپا پرداخت.   
مهندس حسین سیستانی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان نیز درآئین افتتاحیه سومین همایش بزرگ علوم وصنایع غذایی دسترسی همه مردم به غذا به اندازه کافی و درهمه اوقات برای داشتن جسم سالم را تعریف جهانی امنیت غذایی عنوان کرد: با اشاره به ظرفیت‌های بالای دانشگاهی کشور در زمینه علوم و صنایع غذایی، ابراز امیدواری کرد، ارتقای ایمنی و امنیت غذایی برای جامعه علمی، صنعتی، کشاورزی و عموم مردم مفید واقع شود.
وی توانمندی‌های گسترده دانشگاه صنعتی اصفهان درعلوم و صنایع غذایی و جایگاه ویژه این دانشگاه در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی را درارتقای این علوم و صنعت بسیار مهم و مؤثر دانست و افزود: این همایش می‌تواند زمینه لازم برای بهره‌گیری از فرصت‌ها و از بین بردن تهدیدها در علوم و صنایع غذایی را فراهم کند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان اضافه کرد: آلودگی فلزات سنگین، افزایش گرسنگان، عدم تعادل در رژیم غذایی و افزایش بیماری‌های ناشی از تغذیه نادرست، نابودی محیط زیست، آلودگی آب و هوا، خشکسالی و کمبود آب، ضایعات محصولات کشاورزی و کمبود منابع ازجمله مهم‌ترین عواملی است که دستیابی به امنیت غذایی را با مشکل مواجه می کند.
مهندس سیستانی با اشاره به آمار نگران‌کننده بیماری سرطان معده در مردان ایرانی، خواستار توجه بیشتر و استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای بهبود بخشی به وضع موجود درعلوم و صنایع غذایی شد.
گفتنی است سومین همایش بزرگ علوم وصنایع غذایی به همراه نمایشگاهی ازمحصولات و دستاوردهای صنایع مرتبط به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان درحال برگزاری است.