توافق‌نامه تولید پوشش جاذب مگنت بین پارک علم و فناوری استان سمنان با پارک علم و فناوری پردیس تهران امضا شد

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۳ کد : ۸۱۷۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۲
در حاشیه جشنواره رویش دماوند، «شرکت تعاونی کارآفرین امداد» مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دامغان پارک علم و فناوری استان سمنان طی توافق‌نامه‌ای متعهد به تولید «پوشش جاذب مگنت» برای «شرکت آوید فرجاد ...
در حاشیه جشنواره رویش دماوند، «شرکت تعاونی کارآفرین امداد» مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دامغان پارک علم و فناوری استان سمنان طی توافق‌نامه‌ای متعهد به تولید «پوشش جاذب مگنت» برای «شرکت آوید فرجاد کالا» مستقر در پارک علم و فناوری پردیس تهران شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، شهرام فدائیان مدیرعامل «شرکت تعاونی کارآفرین امداد» در این رابطه گفت: با اختراع «پوشش جاذب مگنت» در این دوره از جشنواره رویش دماوند شرکت کرده بودیم که پس از بازدید مدیرعامل «شرکت آوید فرجاد کالا» از غرفه‌ این شرکت رایزنی‌هایی برای عقد توافق‌نامه انجام شد.
فدائیان گفت: «پوشش جاذب مگنت» نوعی پوشش برای سطوح مختلف مانند تخته‌های کمک آموزشی، دیوار، لوازم بسته‌بندی، دستگاه‌های حساس به امواج و... محسوب می‌شود که از باطله‌ی معادن آهن ساخته شده و در صنایع بسته‌بندی، تولید وسایل کمک آموزشی و صنایع ساختمانی کاربرد دارد.
گفتنی است جشنواره رویش دماوند هر ساله توسط بنیاد ملی نخبگان و به منظور ارزیابی اختراعات مخترعان، به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود. در این جشنواره استان‌های سمنان، گیلان، مازندران، گلستان و قزوین در یک منطقه قرار دارند که جشنواره‌ امسال به میزبانی استان گیلان برگزار شد.