تنظیم سند راهبردی پژوهشی دانشگاه مازندران درآینده ای نزدیک

۱۵ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۲ کد : ۸۱۶۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۶
دکترمسلم منصور لکورج معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران از تنظیم سند راهبردی پژوهشی این دانشگاه خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر لکورج هدف مندی موضوعات تحقیقاتی، فعال کردن زمینه های تح...
دکترمسلم منصور لکورج معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران از تنظیم سند راهبردی پژوهشی این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر لکورج هدف مندی موضوعات تحقیقاتی، فعال کردن زمینه های تحقیقاتی  و کاربردی شدن رساله های تحقیقاتی و تاثیرآنها درجامعه را از برنامه های معاونت متبوعش اعلام و گفت: در حال جمع آوری اطلاعات از سازمان های مختلف هستیم تا بتوانیم با آنها در زمینه های مختلف قرارداد ببندیم.
وی با ارائه این مطلب که از میان پنج قرارداد ارسال شده، دو مورد منجر به عقد قرارداد شده است، افزود: با ادامه این روند در سال جدید می توان به انعقاد قراردادهای بیشتری دست یافت.
دکترلکورج با تاکید براین نکته که سیاست ما حمایت و پشتیبانی از محققین است، اظهار کرد: به علت بدهکاری و عدم پشتیبانی، حدود 4سال هیچگونه پشتیبانی اینترنتی ومقاله ای برای اعضا وجود نداشته و تمام سایت های مرجع علمی برای استفاده محققین قطع بود.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران در پایان ضمن اشاره به تاکید وزیـرعلوم و نویـد معاون وزیـر، ابـراز امیدواری کـرد درآینده ای نـزدیـک ایـن سیستم بـرای استفاده محققین فعال شده تـا دسترسی بـه مقالات و بهره مندی از کارهای تحقیقاتی برای همکاران هیئت علمی فراهم شده و نهایتا جایگاه علمی دانشگاه به رتبه تک رقمی ارتقا یابد.