تقدیر از رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به پاس حمایت از انجمن علمی بلورشناسی و کانی شناسی ایران

۲۸ دی ۱۳۹۴ | ۱۱:۵۰ کد : ۸۰۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۶۲
دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از سوی دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و رئیس کمیسیون انجمن های علمی ایران به پاس حمایت های ارزشمند از انجمن علمی بلورشناسی و کانی شناسی ایران...
تقدیر از رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به پاس حمایت از انجمن علمی بلورشناسی و کانی شناسی ایران
دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از سوی دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و رئیس کمیسیون انجمن های علمی ایران به پاس حمایت های ارزشمند از انجمن علمی بلورشناسی و کانی شناسی ایران مورد تقدیر قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، انجمن علمی بلورشناسی و کانی شناسی ایران از سال 1373 شروع به فعالیت کرده و در طول سال های فعالیت خود مجموعه مقالاتی در حوزه های زمین شناسی، فیزیک، شیمی، مهندسی مواد و مهندسی معدن را در فصل نامه ای با درجه علمی پژوهشی به نام انجمن علمی بلورشناسی و کانی شناسی ایران به چاپ رسانده است.
دکتر ناصر تجبر، استاد گروه آموزشی فیزیک دانشگاه فردوسی مشهد سردبیری مجله انجمن علمی بلورشناسی و کانی شناسی ایران را در طول این 20 سال به عهده داشته است.
دبیرخانه دائمی مجله انجمن علمی بلورشناسی و کانی شناسی در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد دائر بوده و همچنین این مجله در سازمان چاپ و انتشارات این دانشگاه به چاپ می رسد.
دانشگاه فردوسی مشهد و ریاست این دانشگاه به پاس مساعدت در تقویت جایگاه ممتاز انجمن های علمی و نقش و جایگاه ویژه انجمن های علمی در ترسیم و تحلیل راهبردهای علمی، مدیریتی و اجرایی کشور تقدیر شد.
گفتنی است برگزاری همایش سالانه انجمن علمی بلورشناسی و کانی شناسی ایران، برگزاری مراسم نکوداشت بزرگان حوزه بلورشناسی و کانی شناسی و برگزاری همایش گوهر و سنگ های قیمتی ایران از فعالیت های این انجمن می باشد و این انجمن همچنین دوره ها و کارگاه های آموزشی همزمان با همایش ها برگزار می کند که اعضای هیئت علمی و دانشجویان علاقه مند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.cmsi.ir مراجعه کنند.

( ۱ )