تقدیر از رئیس دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان به جهت برپایی شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار

۱۴ دی ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۶ کد : ۸۰۷۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۳
دکتر بختیاری دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری و دکتر متقی طلب دبیر ستاد اجرایی شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار، از دکتر نجفی نژاد رئیس دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان ب...
دکتر بختیاری دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری و دکتر متقی طلب دبیر ستاد اجرایی شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار، از دکتر نجفی نژاد رئیس دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان به به جهت برپایی باشکوه شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در هفته پژوهش و فناوری سال 1394، تقدیر کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در متن لوح تقدیر آمده است: تحقق شعار تبدیل علم به ثروت مرهون تلاش جهادگران عره علمی، فناوری و نوآوری کشور است وهمت والای شما را در برپایی باشکوه شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در هفته پژوهش و فناوری سال1394، شایسته ستایش و تقدیر است.
از مشارکت فعال شما صمیمانه قدردانی نموده، توفیقات روز افزون شما را از خداوند منان آرزومندیم.
گفتنی است دکتر نجفی نژاد طی حکمی از سوی مهندس ربیعی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گلستان به عنوان دبیرکل ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری استان گلستان منصوب شده بود.





همایش روز جهانی خاک به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان برگزار شد
همایش روز جهانی خاک با شعار خاک سالم، زندگی سالم در تالار خلیج‌فارس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،در این همایش رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان علت تعیین روز جهانی خاک توسط سازمان ملل متحد را جلب توجه مردم و مدیران با موضوع مهم و حیاتی خاک بوده دانست و گفت: خاک یکی از موضوعات بسیار مهمی است که با آن سروکار داریم و و توجه به این مسئله در رفع چالش ها بسیار راهگشا است.
دکتر علی نجفی نژاد  با اشاره به مدیریت ناصحیح خاک، اظهار کرد: گرم شدن کره زمین و افزایش گازهای گلخانه ای ریشه در مدیریت ناصحیح خاک دارد و بهره برداری نامناسب از اراضی و پوشش های گیاهی در تغییرات اقلیمی موثر است و تقریباً پدیده ای در کره زمین وجود ندارد که ارتباطی با موضوع خاک نداشته باشد و چرخه بسیاری از عناصر در کره زمین درون خاک انجام می شود.
وی با توجه به اهمیت فعالیت های صحرایی و آزمایشگاهی تصریح کرد: برای انجام این کارها نیازمند اجرای یک سایت نمایشی هستیم و از اداره‌کل منابع طبیعی استان خواست تا بخشی از اراضی هزارپیچ را برای تبدیل به ایستگاه نمایشی کارهای مربوط به خاک‌شناسی، کشاورزی و منابع طبیعی در اختیار محققان و کارشناسان قرار دهند.
 همچنین در ادامه رئیس دانشگاه گرگان با اهدای حکم راه‎اندازی نمایشگاه دائمی و مسئولیت اجرایی و راه‎اندازی موزه خاک استان گلستان به دکتر خرمالی گفت: بودجه لازم برای راه‎اندازی موزه خاک برای سال 1395 پیش‎بینی خواهد شد، در همین جا  از سازمان جهاد کشاورزی استان هم می خواهم تا کار را به صورت مشترک پیگیری و انجام دهند تا زمینه اجرای یک نهضت فراگیر در استان فراهم شود.
در ادامه این همایش رئیس موسسه تحقیقات پنبه کشور از بی توجهی به خاک به عنوان یکی از عوامل بروز بیماری های صعب العلاج نام برد و گفت: درادبیات فارسی ما به موضوع خاک بسیار پرداخته شده و جای ناراحتی دارد که با این پیشینه فرهنگی در کشور قانونی برای حفاظت از خاک نداریم  و نیازمند فرهنگ سازی اهمیت حفظ و نگهداری خاک از سوی مسئولان و کشاورزان هستیم.
قربانعلی روشنی درباره هدف از تصویب روز جهانی خاک بیان کرد: ایجاد یک کمپین جهانی برای بالابردن سطح آگاهی مردم جهان نسبت به اهمیت خاک برای امنیت غذایی و تعادل اجرای ضروری اکوسیستم یکی از اهداف نامگذاری این روز است.