تقدیر از تیم دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری پس از بازگشت از مسابقات بین المللی شیرین سازی آب دریا

۲۲ تیر ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۴ کد : ۸۰۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۳
در جلسه شورای دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری از تیم علوی که در مسابقات بین المللی شیرین سازی آب دریا دانشگاه مونیخ آلمان موفق به کسب مقام دوم شدند، تقدیر شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، د...
در جلسه شورای دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری از تیم علوی که در مسابقات بین المللی شیرین سازی آب دریا دانشگاه مونیخ آلمان موفق به کسب مقام دوم شدند، تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر بهمنیار رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در این مراسم، با ابراز خرسندی و سپاس از موفقیت تیم علوی این دانشگاه در مسابقات بین‌المللی شیرین سازی آب دریا اظهار داشت: امیدواریم این موفقیت نقطه آغازی  برای ایجاد انگیزه بیشتر بین گروه های دیگر باشد تا شاهد دستاوردهای مهم و موفقیت‌های بیشتری برای دانشگاه باشیم.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در حد بضاعت خود هم از نظر مادی و معنوی تمام تلاش خود را جهت پیشبرد پروژه های  کاربردی انجام می دهد افزود: بحث شیرین‌سازی آب دریا و استفاده در بخش‌های شرب، صنعت و کشاورزی طی سال‌های اخیر، همزمان با تشدید خشکسالی در کشور اهمیت ویژه ای پیدا کرده است و تلاش در اجرای طرح  های مرتبط از طرف دانشگاه می تواند کمک شایانی برای مدیریت استفاده از آب شور باشد.
دکتر بهمنیار ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی‌های علمی و مدون در کوتاه ترین زمان ممکن اهداف عالی مورد نظر دانشگاه محقق شود.
همچنین در این مراسم دکتر شاهنظری سرپرست تیم علوی با بیان اینکه در این مسابقات 16 تیم شرکت کرده بودند اظهار داشت: در دستگاه کاسپی دسالیون ساخت تیم علوی از انرژی خورشیدی و سیستمultrasonic  استفاده شده بود که از نظر نوآوری و کاربردی بودن مورد توجه  داوران و تیم‌های شرکت کننده قرار گرفت.
وی در سخنانش از ابراز تمایل دانشگاه مونیخ در انجام  طرح های مشترک با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری خبر داد و عنوان داشت: با توجه به اینکه هزینه طرف آلمانی  از طرف بنیاد علم آلمان پرداخت می شود، امیدواریم این  کانال ارتباطی استمرار و شاهد اجرای طرح های مشترک  با دانشگاه های خارجی باشیم.
سرپرست تیم علوی با ابراز خرسندی از شناسایی شهید گمنام دانشگاه در زمان حضور تیم در آلمان ، تصمیم اعضای گروه در تقدیم مدال مسابقه به خانواده شهید اسماعیل زاده را باعث افتخار تیم دانست.
گفتنی است در پایان این مراسم در حضور اعضای شورای دانشگاه و هیئت رئیسه از اعضای تیم علوی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اهدای جوایز و لوح تقدیر تجلیل شد.