تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه خوارزمی و ستاد مبارزه با مواد مخدر امضا شد

۲۶ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۹ کد : ۸۰۲۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۳
تفاهم‌نامه همکاری بین دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر و دانشگاه خوارزمی با حضور دکتر سبحان‌اللهی سرپرست دانشگاه خوارزمی و دکتر جزینی قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری منعقد شد....
تفاهم‌نامه همکاری بین دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر و دانشگاه خوارزمی با حضور دکتر سبحان‌اللهی سرپرست دانشگاه خوارزمی و دکتر جزینی قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در راستای توسعه همکاری های دوجانبه، ارتقای مشارکت و نیل به اهداف مشترک در جهت تحقق اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر و روان گردان‌ها و براساس سیاست های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در امر مبارزه با مواد مخدر، دانشگاه خوارزمی و دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
بر پایه این گزارش، هدف از انعقاد این تفاهم نامه همکاری های مشترک در زمینه علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و تولید محصولات مشترک بین دانشگاه خوارزمی و دبیرخانه با در نظر گرفتن کلیه امکانات طرفین است.
به منظور برنامه‌ریزی، پیگیری و اجرای مفاد این تفاهم نامه، از طرف دانشگاه خوارزمی دکتر محمد نقی فراهانی رئیس موسسه تحقیقات تربیتی، روان‌شناختی و اجتماعی و از طرف دبیرخانه عارف وهاب زاده مدیر کل دفتر فرهنگی و اجتماعی به عنوان نمایندگان طرفین معرفی شدند.
دکتر سبحان اللهی در این جلسه به فعالیت‌های تحقیقاتی و ارتباط با دستگاه‌های اجرایی در دانشگاه خوارزمی اشاره کرد و گفت: فعالیت های مذکور در این دانشگاه تقویت شده است. وی افزود: تفاهم‌نامه‌های تحقیقاتی زیادی منعقد کرده‌ایم و یک گروهی را تشکیل داده‌ایم که یکی از وظایف آنها پیگیری اجرایی کردن این تفاهم‌نامه است و از تمام دانشکده‌ها خواسته‌ایم که آخرین فعالیت‌های خود را در راستای تفاهم‌نامه‌هایی که منعقد شده، ارائه کنند.
دکتر جزینی قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری میان ستاد مبارزه با مواد مخدر و 12 دانشگاه کشور، از علاقه‌مندی این ستاد برای همکاری‌های بیشتر علمی و تلاش برای گسترش دانش اعتیاد در محیط‌های دانشگاهی خبر داد.