تفاهم‌نامه همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران با دانشگاه ارومیه منعقد شد

۳۱ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۰ کد : ۸۰۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۸۵
تفاهم‌نامه همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و دانشگاه ارومیه با حضوررئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و رئیس دانشگاه ارومیه در جمع استادان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه به امضا رسید.به ...
تفاهم‌نامه همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران با دانشگاه ارومیه منعقد شد
تفاهم‌نامه همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و دانشگاه ارومیه با حضوررئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و رئیس دانشگاه ارومیه در جمع استادان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، این تفاهم‌نامه توسط دکتر نصرت‌الله ضرغام، رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و دکتر رحیم حب نقی، رئیس دانشگاه ارومیه امضاشد.
دکتر نصرت اله ضرغام و هیئت همراه پس از نشست باهیئت  رئیسه دانشگاه‌های ارومیه و صنعتی ارومیه و پیش از امضای تفاهم‌نامه، در جمع استادان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه‌ها شرکت و درخصوص جایگاه صندوق در روند توسعه علمی کشور و چگونگی استفاده استادان و پژوهشگران از خدمات حمایتی صندوق،تبادل نظر کردند.
دکتر ضرغام در این نشست گفت: با وجود چهارمیلیون و700 هزار دانشجوی شاغل به تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزشی عالی کشور و رشد کمی آموزش عالی که بخش پژوهش را متاثر کرده است، رشد کیفی متناسب با کمیت آموزش عالی، نیز ضروری است.
وی، تمرکز بر کیفیت آموزشی و پژوهشی را درحال حاضر ارجح بر کمیت دانست و اظهار داشت: اصل 44 اجرا شده است اما باید اثرات اجرای آن را در آموزش عالی و پژوهش ببینیم و برای تحقق این هدف، می بایست آموزش دانشجویان مان به گونه ای انجام شود که دانش آنان در هرکجای دنیا قابل استفاده باشد.
رییس صندوق حمایت از پژوهشگران ادامه داد: برای رشد کیفی آموزش عالی، باید علاوه بر تأمین برخی امکانات از طریق دولت، مراکز علمی و دانشگاه ها نیز به روش های گوناگون، نسبت به جذب منابع اقدام کنند و به همین منظور، باید مراکز علمی جایگاه و پایگاه مردمی داشته باشند و فعالیت این مراکز، برای مردم ملموس باشد .
همچنین در این نشست دکتر رحیم حب نقی  رئیس دانشگاه ارومیه در سخنانی به معرفی این دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه ارومیه در حال تدوین استراتژی های کوتاه مدت و بلندمدت است و حضور دکتر ضرغام در این دانشگاه را مغتنم شمرده و به فال نیک می گیریم.
دکتر حب نقی با اشاره به ایده های بسیار ارزشمند و فعالیت پژوهشی محققان و اساتید دانشگاه ارومیه، تصمیم هیئت رئیسه این دانشگاه مبنی بر تأسیس مرکز نوآوری در دانشگاه ارومیه را مطرح کرده و خواستار همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران جهت پشتیبانی از این دانشگاه و اجرای این مهم شد.

گفتنی است موضوع مورد تفاهم در این قرارداد، شامل حمایت صندوق حمایت از پژوهشگران از 15 مورد پسادکتری بر اساس سیاست‌ها و اولویت‌های دانشگاه ارومیه و صندوق و قرار دادن لینک پرتال صندوق درسایت دانشگاه ارومیه جهت آگاهی هرچه بیشتر محققان این دانشگاه از خدمات صندوق وارتباط بیشتر آنان با صندوق است.
بر اساس این تفاهم‌نامه، مدت اعتبار اجرای این همکاری‌ها، پنج سال است که قابل تمدید از سوی دو طرف خواهد بود.