تفاهم‌نامه همکاری شهرداری اصفهان با جشنواره شیخ بهایی امضا شد

۱۳ دی ۱۳۹۴ | ۱۴:۱۴ کد : ۸۰۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۲۰
تفاهم‌نامه همکاری در سیاست‌گذاری و راهبری فرصت‌های سرمایه‌گذاری و فن‌آفرینی، میان شهرداری اصفهان و جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی به امضا رسید. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این تفاهم‌نامه در راستا...
تفاهم‌نامه همکاری در سیاست‌گذاری و راهبری فرصت‌های سرمایه‌گذاری و فن‌آفرینی، میان شهرداری اصفهان و جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این تفاهم‌نامه در راستای همکاری مشترک میان مدیریت مشارکت‌ها و امور سرمایه‌گذاری شهرداری اصفهان و دبیرخانه جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی به ‌منظور بهره‌مندی از پتانسیل‌های موجود طرفین و امکان دعوت از سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران به امضا رسید.
بر پایه این گزارش، همکاری در شناسایی، بررسی، تحلیل، داوری و رتبه‌بندی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مورد علاقه طرفین تفاهم نامه و معرفی آنها به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان علاقه‌مند نیز مهم‌ترین هدف امضای این تفاهم‌نامه عنوان شده است.
در قسمتی از این تفاهم‌نامه آمده است: شهرداری اصفهان متعهد می‌شود اولویت‌های سرمایه‌گذاری و سیاست‌ها و حمایت‌هایی که در این حوزه دارد را به صورت دقیق به دبیرخانه جشنواره معرفی کند و در صورتی که دبیرخانه جشنواره هماهنگی‌های لازم را به عمل آورد در جلسات ویژه نخبگان، کارآفرینان و طراحان کسب و کار حضور بهم رسانده و اولویت‌های سرمایه‌گذاری خود را برای مخاطبان تشریح کند، همچنین در جلسات ویژه نخبگان، کارآفرینان و طراحان کسب و کار که توسط جشنواره شیخ بهایی هماهنگ شده، جهت تشریح اولویت‌های سرمایه‌گذاری خود، شرکت کند.
طرح‌های کسب و کار با قابلیت بهبود فضای شهری، استفاده بهینه از منابع آب در شهرها، استفاده از انرژی‌های نو، مدیریت پسماند، کاهش آلودگی آب، هوا و خاک در شهرها، حمل و نقل و کاهش ترافیک، اطلاع‌رسانی در شهرها و سایر امور مرتبط با مدیریت شهری از جمله اولویت‌های سرمایه‌گذاری شهرداری اصفهان عنوان شده است.
دبیرخانه جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی نیز متعهد می‌شود متن کامل اعلام شده توسط شهرداری اصفهان در مورد اولویت‌های سرمایه‌گذاری را به نحو مقتضی در بین علاقه‌مندان منتشر کند.
گفتنی است جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی با هدف ترویج و توسعه فن‌آفرینی، خلاقیت و نوآوری، معرفی فن‌آفرینان به عنوان موتور حرکت و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و ایجاد فضای تعامل در میان فعالان عرصه‌های مختلف فن‌آفرینی توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بنیاد ملی نخبگان، اردیبهشت‌ماه هر سال در اصفهان برگزار می‌شود.