تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه یزد و شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان منعقد شد

۱۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۲۲:۰۰ کد : ۸۰۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۹
با توجه به اهمیت و ضرورت بهره‌وری مناسب از منابع آب و حل مشکلات صنعت آب با تمرکز بر موضوع طرح احیاء و تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی، تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه یزد و شرکت آب منطفه‌ای استان یزد منعقد...
تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه یزد و شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان منعقد شد
با توجه به اهمیت و ضرورت بهره‌وری مناسب از منابع آب و حل مشکلات صنعت آب با تمرکز بر موضوع طرح احیاء و تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی، تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه یزد و شرکت آب منطفه‌ای استان یزد منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، موضوع این تفاهم‌نامه، با استناد به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اعلام برنامه‌های مهم کشور در راستای اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، همکاری مشترک در زمینه‌های علمی، پژوهشی، آموزشی و خدمات فنی و مهندسی در راستای اجرای طرح تعادل‌بخشی و احیاء منابع آب زیرزمینی است.
تشکیل کمیته علمی-نظارتی (اتاق فکر) مشترک مرتبط با موضوع در پژوهشکده مناطق خشک و بیابانی دانشگاه یزد، تعریف شرح وظایف، برنامه‌ریزی و هماهنگی به منظور اجرای شیوه‌نامه‌های طرح، تعریف و بررسی پروژه‌های علمی-پژوهشی مورد نیاز ، ارائه خدمات مشاوره‌ای و نظارت راهبردی در مراحل مختلف اجرای پروژه، تعریف و اجرای پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی مرتبط با موضوع و انتشار مجله، کتاب و مقاله از جمله زمینه‌های همکاری‌های پژوهشی است.
همچنین استفاده متقابل از امکانات موجود نظیر کتابخانه‌ها، مرکز اسناد، آزمایشگاه‌ها، مراکز اطلاع‌رسانی، بانک‌های اطلاعاتی و ایستگاه‌های پژوهشی، استفاده از دانشجویان نخبه برای انجام طرح سرباز نخبه در شرکت، برگزاری دوره، کارگاه و سمینار آموزشی از جمله زمینه‌های همکاری آموزشی و پشتیبانی این تفاهم‌نامه است.