تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با دانشگاه اصفهان منعقد شد

۲۲ مهر ۱۳۹۳ | ۱۰:۰۴ کد : ۸۰۱۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۳
در دیدار رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با رئیس دانشگاه اصفهان تفاهم‌نامه علمی، پژوهشی و آموزشی مشترک به امضا رسید. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، به منظور توسعه پژوهش‌های کاربردی، رفع مشکل...
در دیدار رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با رئیس دانشگاه اصفهان تفاهم‌نامه علمی، پژوهشی و آموزشی مشترک به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، به منظور توسعه پژوهش‌های کاربردی، رفع مشکلات صنایع و سازمان‌ها در کشور و پاسخ‌گویی به مهم ترین ضرورت‌های جامعه و استفاده از مشارکت دانشمندان، پژوهشگران دانشگاهی و مراکز علمی و صنعتی و ارتقای توان علمی و تحقیقاتی تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان دکتر هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان و دکتر احمد اکبری معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، به امضا رسید.
بر پایه این گزارش، این تفاهم‌نامه در راستای اهداف پژوهشی از جمله اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک، برگزاری همایش‌های علمی تحقیقاتی مشترک، انجام مشاوره یا نظارت بر طرح‌های در دست اقدام در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و دانشگاه اصفهان، انتشار مجلات علمی مشترک، برگزاری دوره‌های مشترک تحصیلات تکمیلی، استفاده از امکانات تحقیقاتی آزمایشگاهی و کارگاهی متقابل بر اساس ضوابط و ایجاد و راه‌اندازی گروه‌ها، مراکز و پژوهشکده‌های تحقیقاتی مشترک منعقد شد.
همچنین در این نشست بر همکاری‌های آموزشی متقابل همچون اجرای سمینارها، کارگاه‌ها و دوره‌های مختلف آموزشی به صورت مشترک طبق ضوابط، استفاده از آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های آموزشی موجود در سازمان برای استفاده دانشجویان، فراهم کردن ظرفیت کافی و شرایط مناسب برای انجام دوره‌های کارآموزی دانشجویان در سازمان و جذب دانشجویان دکترای پژوهش‌محور معرفی شده از سوی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در دانشگاه اصفهان بر اساس ضوابط وزارت متبوع و مقررات دانشگاه تاکید شد.