تفاهم‌نامه مهرهای امنیتی و ضدجعل در مرکز رشد سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به امضا رسید

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۹:۲۱ کد : ۸۰۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۳۹
تفاهم‌نامه طرح ساماندهی و تخصیص کد رهگیری مهرهای کشور بین مرکز جامع مهرهای امنیتی و ضد جعل ایران و اتحادیه سازندگان کلیشه و لیتوگراف مهر و پلاک و چاپ اسکرین به امضا رسید.به گزارش روابط عمومی وزارت علو...
تفاهم‌نامه طرح ساماندهی و تخصیص کد رهگیری مهرهای کشور بین مرکز جامع مهرهای امنیتی و ضد جعل ایران و اتحادیه سازندگان کلیشه و لیتوگراف مهر و پلاک و چاپ اسکرین به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر علیرضا عشوری،‌ رئیس مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران گفت: اتحادیه سازندگان کلیشه و لیتوگراف مهر و پلاک یکی از شرکت‌های مستقر مرکز رشد واحدهای فناور است که موفق به ساخت مهرهای امنیتی و ضد جعل برای اولین بار در ایران شده‌است.
وی با معرفی عملکرد مرکز رشد واحدهای فناور گفت: اغلب مدیران مستقر در این مرکز از جوانان کارآفرین کشور هستند که می‌توانند با تعامل با دیگر مراکز کشور به معرفی دستاوردهای خود بپردازند.
رئیس مرکز رشد واحدهای فناور افزود: یکی از این شرکت‌ها که در زمینة ساخت مهرهای امنیتی فعالیت‌ دارد در حال حاضر در یکی از مراکز رشد سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران مستقر است که موفق به ساخت مهرهای ضدجعلی شده‌است که می‌تواند مشکلات جعل در کشور را ساماندهی کند.
مهندس جودی مدیر عامل مرکز جامع مهرهای امنیتی و مخترع این طرح گفت: این مرکز از اواسط امسال شروع به فعالیت کرد و با محوریت مهرهای امنیتی و رمزدار کار خود را ادامه دادو در این مرکز مخترعین و صاحبان عقیده گرد هم آمدند تا از بروز جعل در کشور جلوگیری کنند.
وی افزود: طریقه ساخت و تولید این مهرها به نحوی است که قابلیت‌های امنیتی اسکناس و اوراق بهادار را در قالب یک دستگاه مهر گنجانده شده‌است.
جودی از زمان اجرای طرح مهرهای امنیتی خبر داد و گفت: از ابتدای خرداد 95 تمامی مغازه‌های مهر و پلاک‌سازی کشور ملزم به دریافت کد رهگیری و سند مالکیت مهر از مرکز هستند و اگر مهری از اول خرداد 95 فاقد کد رهگیری باشد از اعتبار ساقط است.