تفاهم نامه همکاری پژوهشگاه مواد و انرژی و مرکز پژوهش های شورای شهر کرج امضا شد

۱۴ بهمن ۱۳۹۳ | ۰۹:۲۸ کد : ۷۹۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۲
تفاهم نامه همکاری پژوهشگاه مواد و انرژی و مرکز پژوهش های شورای شهر کرج امضا شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این تفاهم¬نامه به منظور همکاری های مشترک در مدیریت شهری به امضای دکتر سیدمحمدمهدی هادوی ...
تفاهم نامه همکاری پژوهشگاه مواد و انرژی و مرکز پژوهش های شورای شهر کرج امضا شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این تفاهم¬نامه به منظور همکاری های مشترک در مدیریت شهری به امضای دکتر سیدمحمدمهدی هادوی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی و مهندس مجید کاویانی رئیس مرکز پژوهش های شورای شهر کرج رسید. 
بر پایه این گزارش، کمک به انجام امور مربوط به پروژه های عمرانی در مدیریت شهری شهر کرج در قالب پروژه های پژوهشی و فناوری، ایجاد رابطه نزدیک علمی، فنی و پژوهشی به منظور بهره وری بیشتر از امکانات طرفین، تشکیل گروه های پژوهشی متشکل از متخصصان طرفین به منظور نیل به اهداف فوق و ایجاد زمینه های جدید برای همکاری و تعریف پروژه ها و همچنین همکاری در تبادل اطلاعات و برگزاری کنفرانس ها و سمینارهای مشترک از اهداف این تفاهم نامه می باشد.
بر این اساس، مدیریت مصرف انرژی در حوزه شهری و صنعتی استان البرز، توسعه فناوری های مربوط به حوزه انرژی های تجدیدپذیر در استان البرز، امکان سنجی استفاده از فناوری های نوین جهت بهبود کیفیت مصالح ساختمانی مورد مصرف در شهرسازی و مدیریت پسماندهای شهری و صنعتی در استان البرز، محور این همکاری است.
در این تفاهم نامه، برگزاری دوره های آموزشی، برگزاری کارگاه های تخصصی، انجام پروژه های مورد نیاز اعلام شده از سوی مرکز و حضور اعضای هیئت علمی پژوهشگاه در کمیته های پژوهشی مرکز به عنوان تعهدات پژوهشگاه قید شد.
همچنین اعلام نیازهای پژوهشی و فناوری مرکز ،حمایت مرکز از پروژه های انجام شده توسط پژوهشگاه در راستای نیازهای مرکز و حمایت مالی و معنوی مرکز از پروژه های فی مابین و تامین برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی در زمره تعهدات مرکز پژوهش های شورای شهر کرج قرار گرفت.
همچنین مقرر شد جهت اجرایی کردن بندهای تفاهم نامه و پیگری آن، یک کمیته اجرایی متشکل از 4 نفر نماینده معرفی شده از سوی طرفین که از تخصص و اختیارات لازم برخوردار باشند، تشکیل می شود و جلسات آن به طور منظم و با زمان مورد توافق طرفین ، انجام خواهد شد.
گفتنی است، مدت اعتبار تفاهم نامه که در 6 ماده در دو نسخه که هریک حکم واحد داشته تنظیم شد، از تاریخ امضاء به مدت 2 سال معتبر بوده و در صورت توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.