تفاهم نامه همکاری بین آموزش وپرورش و دانشگاه شهید چمران اهواز امضا شد

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۱ کد : ۷۹۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۱
تفاهم نامه همکاری مشترک و خدمات متقابل علمی، آموزشی و پژوهشی بین آموزش و پرورش ناحیه 4 اهواز و دانشگاه شهیدچمران امضا شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، هدف این تفاهم نامه ارائه خدمات متقابل علمی ، آ...
تفاهم نامه همکاری مشترک و خدمات متقابل علمی، آموزشی و پژوهشی بین آموزش و پرورش ناحیه 4 اهواز و دانشگاه شهیدچمران امضا شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، هدف این تفاهم نامه ارائه خدمات متقابل علمی ، آموزشی و پژوهشی بین ناحیه 4 و دانشگاه شهیدچمران اهواز، قانونمندکردن شکل و محتوای همکاری دوطرف به منظور تحقق اهداف سند تحول بنیادین و عملیاتی نمودن راهکارهای اجرایی آن مانند برگزاری همایش ها و نشست های علمی و کارگاه های آموزشی، انجام پژوهش ها، کارآموزی دانشجویان، ساخت و تولید مواد آموزشی، توسعه دانش معلمان، انتشار یا ترجمه کتب و مقالات علمی، خدمات کتابخانه ای، آزمایشگاهی، مشاوره ای است.
همچنین ایجاد ارتباط سازمان یافته و گسترش و تقویت همکاری های علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری و بهره مندی از پشتیبانی علمی- تخصصی مراکزآموزش عالی و دانشگاه ها در راستای اهداف بلند ومتعالی و راهکارهای اجرایی سند تحول بنیادین و همچنین برنامه های وزیر آموزش وپرورش ازجمله این اهداف است.
در راستای همین تفاهم نامه، دو طرف آمادگی خود را برای همکاری خوب و سازنده و انجام پروژه های تحقیقاتی دانشجویان و همکاری در پایان نامه های ارشد و دکترا اعلام کرده اند.
گفتنی است درهمین راستا قراراست کمیته های تخصصی و اجرایی مشترک به منظور تعیین ساز و کارهای اجرایی، بررسی و مسئله یابی آسیب ها وچالش ها و نیاز سنجی کارهای علمی و تحقیقاتی شکل گیرد تا دربرنامه ریزی ها به آن توجه شده و درنهایت به حل معضلات و مشکلات بینجامد.

( ۱ )