تفاهم نامه همکاری مابین معاونت بین المللی و حقوق بشر قوه قضاییه و دانشگاه کاشان

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۸ کد : ۷۹۴۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۹
تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی پژوهشی میان معاونت بین‌المللی و حقوق بشر قوه قضاییه به نمایندگی دکتر محمد‌جواد لاریجانی و دانشگاه کاشان به نمایندگی دکتر عباس زراعت منعقد شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم...
تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی پژوهشی میان معاونت بین‌المللی و حقوق بشر قوه قضاییه به نمایندگی دکتر محمد‌جواد لاریجانی و دانشگاه کاشان به نمایندگی دکتر عباس زراعت منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، رئیس دانشگاه کاشان گفت: با عنایت به ضرورت تعامل پژوهشی، آموزشی و اجرایی در حوزه‌های بین المللی، منطقه‌ای و داخلی فی مابین قوه قضائیه و دانشگاه‌های کشور این تفاهم‌نامه همکاری به امضا رسید.
دکتر عباس زراعت  همکاری‌های آموزشی، پژوهشی، اجرایی، بین المللی و منطقه ای  را از موارد این تفاهم‌نامه ذکر کرد و گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی حقوق بشر، تاسیس رشته حقوق بشر ، برگزاری نشست‌های علمی و همایش‌های سالیانه با محوریت حقوق بشر، تاسیس کتابخانه تخصصی حقوق بشر در دانشگاه کاشان، تهیه و تدوین دایره المعارف حقوق بشر و اجرای کرسی‌های نظریه پردازی حقوق بشر اسلامی از جمله موارد این تفاهم‌نامه است.
وی برگزاری همایش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای در خصوص موضوعات حقوق بشر، مشارکت در تهیه گزارش‌های اداواری به نهادهای ناظر، حضور در مجامع علمی و آکادمیک بین‌المللی و ارائه رویکرد اسلام در حوزه‌های حقوق بشر، همکاری با سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی حقوق بشری و بررسی وضعیت حقوق بشر بویژه در کشور‌های اسلامی از موارد همکاری بین‌المللی و منطقه ای این تفاهم نامه است.
گفتنی است این تفاهم نامه که در 5 ماده و 18 بند و یک تبصره تنظیم شده به مدت پنج سال اعتبار دارد