تفاهم نامه همکاری دانشگاه کاشان با فرماندهی انتظامی استان اصفهان

۱۶ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۶ کد : ۷۹۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۴
رئیس دانشگاه کاشان از امضای تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی، اجتماعی و آموزشی بین دانشگاه کاشان و  فرماندهی انتظامی استان اصفهان خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر عباس زراعت گفت: به ...
رئیس دانشگاه کاشان از امضای تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی، اجتماعی و آموزشی بین دانشگاه کاشان و  فرماندهی انتظامی استان اصفهان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر عباس زراعت گفت: به منظور گسترش مرزهای دانش، تعالی و توسعه همه جانبه کشور، غلبه بر گسستگی تاریخی و پاسخگویی به مهم‌ترین ضرورت‌های جامعه می‌طلبد تا همواره بین پلیس و دانشگاه بعنوان کانون‌های تأثیرگذار بر امر کسب خودکفایی و مبدا تحولات، ارتباطی نزدیک و متقابل وجود داشته باشد تا از این طریق بتوان با استفاده از مشارکت اساتید و محققان دانشگاهی و کارشناسان انتظامی، موجبات ارتقاء سطح علمی و تحقیقاتی نیروی انتظامی و همچنین آگاه‌سازی جامعه دانشگاهی با آسیب‌ها و معضلات اجتماعی را فراهم‌آورد.
وی هدف از تنظیم این تفاهم‌نامه را ایجاد ارتباط و تعامل بین نیروی انتظامی و دانشگاه در زمینه فعالیت در دو بخش علمی- پژوهشی و آموزشی- اجتماعی و هم چنین استفاده از امکانات و توانایی‌های یکدیگر از قبیل توانایی‌های فکری، تجربی، علمی، آموزشی مشاوره ای، کارگاهی، کتابخانه ای و اداری ذکر کرد.
وی اظهار داشت: با امضا این تفاهم نامه فعالیت‌های مشترک شامل  ارائه خدمات علمی وپژوهشی توسط دانشگاه در راستای اولویت‌های پژوهشی، برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی که در راستای اهداف نیروی‌انتظامی و دانشگاه باشد و هماهنگی و همکاری در تهیه پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکترای مرتبط  با اولویت‌های تحقیقاتی مورد‌نظر نیروی انتظامی انجام می پذیرد.
رئیس دانشگاه کاشان برگزاری همایش‌ها و نشست‌های علمی با موضوعات پیشگیری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی، کارگاه‌های آموزشی مورد نیاز طرفین در حوزه مسائل اجتماعی روز جامعه و جلسات آموزشی جهت دانشجویان و کارمندان دانشگاه با موضوعات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و نمایشگاه‌های پیوستی و مشارکتی با موضوعات آسیبهای اجتماعی در دانشگاه  را از دیگر موارد فعالیت‌های مشترک این تفاهم نامه ذکر کرد.
گفتنی است این تفاهم نامه در 6 ماده و در سه نسخه به امضا سرتیپ دوم پاسدار عبدالرضا آقاخانی فرمانده انتظامی استان اصفهان و دکتر عباس زراعت رئیس دانشگاه کاشان رسیده است.