تفاهم نامه با مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران منعقد شد

۲۵ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۸ کد : ۷۹۲۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۹۴
در نشست رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با مدیرعامل و عضو هیئت مدیره مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران تفاهم‌نامه مشترکی به امضا رسید.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست همچنین به مع...
تفاهم نامه با مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران منعقد شد
در نشست رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با مدیرعامل و عضو هیئت مدیره مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران تفاهم‌نامه مشترکی به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست همچنین به معرفی توانمندی‌های سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در قالب معرفی پروژه‌های کلان و ملی، فعالیت‌های تربیت دانشجو و پژوهشگر، برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات علمی، گسترش ارتباطات و همکاری‌های علمی در سطح ملی و بین‌المللی، نشست‌ها و کارگاه‌های علمی ملی و بین‌المللی پرداخته شد.
دکتر اکبری رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در این دیدار اظهار داشت: به حمدالله توانی که در حوزه معاونت تجاری‌سازی و حوزه‌های زیرمجموعه آن وجود دارد، می‌توان امید داشت که در آینده‌ای نزدیک شاهد چنین نشست‌های مشترکی در ارتباط با گسترش و توسعه علم و فناوری و تجاری‌سازی‌ دانش باشیم.
وی افزود: افتخار می‌کنیم که در شروع سال جدید که با خوش‌بینی در کشور همراه بوده، در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران نیز این گونه نشست‌ها نقاط اوجی برای نیل به اهداف علمی و پژوهشی سازمان باشد.
توافق بر همکاری در برگزاری دوره‌های آموزشی بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت مورد نیاز شرکت‌ها و صنایع، همکاری در بررسی مشکلات صنایع و کمک به حل آن‌ها با تعریف پروژه‌های تحقیقاتی مرتبط با موضوع، ارزیابی و اعطای گواهی‌نامه توانمندی‌ فناورانه به شرکت‌های صنعتی مرتبط با مرکز، ارزیابی تقاضاهای تأیید اختراع شرکت‌های صنعتی مرتبط با مرکز از جمله توافقات این نشست بود.
گفتنی است در این قرارداد که به امضای دکتر اکبری، رئیس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و دکتر سعید نبوی، مدیر عامل و عضو هیئت مدیره مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران رسید،  ارتباط با مراکز تحقیق و توسعه شرکت‌ها و صنایع مرتبط با مرکز و همکاری در زمینه رشد و افزایش کارایی مراکز، همکاری در تجاری‌سازی نتایج تحقیقات کاربردی مورد نیاز صنایع کشور، همکاری با مراکز تحقیق و توسعه شرکت‌ها با ارزش‌گذاری و مستندسازی فناوری‌های به‌دست آمده، همکاری در تاسیس مراکز تحقیق و توسعه در صنایع با حمایت پژوهشکده های سازمان، همکاری در جذب و پذیرش واحدهای تحقیق و توسعه شرکتهای مرتبط با مرکز در قالب شرکت‌های دانش بنیان در مرکز رشد سازمان و  همکاری در برگزاری دوره‌های کارورزی برای پرسنل شرکت‌های صنعتی مورد موافقت قرار گرفت.